Otwarte Szachowe Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 3 w Olecku

2024-01-25 12:46:02(ost. akt: 2024-01-25 12:55:57)

Autor zdjęcia: Archiwum SP 3 w Olecku

Po raz 23. rozegrano Otwarte Szachowe Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku. W turnieju rywalizowało 25 szachistów z czterech oleckich szkół.
Turniej rozgrano na dystansie 7 rund i tempie gry 10 minut plus 5 sekund na posunięcie. Udział w turnieju wzięło 25 uczestników (jedenastu z SP nr 2, dziewięciu z SP nr 3, czterech z SP nr 1 i jeden z SP nr 4).
Pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Bielska, która zdobyła komplet punktów. Punkt mniej i drugie miejsce zdobył Igor Dubrowny (oboje SP nr 2). Trzecie miejsce z dorobkiem 5 pkt zajął Paweł Koncewicz (SP nr 1).

Tradycyjnie w ramach turnieju prowadzone były także dwie klasyfikacje wiekowe: klasy IV-VI SP oraz 0-III SP. W starszej grupie wystartowało 15 zawodników, a w młodszej - 10.
W kategorii kl. 0-III SP pierwsze miejsce zajął Piotr Brodowski (5 pkt, SP 3), drugie Dominik Wolf (4,5 pkt, SP 2), a trzecie Dariusz Koncewicz (4 pkt, SP nr 1).
W kategorii kl. IV-VIII SP pierwsze trzy miejsce były identycznie jak w kategorii open: Wiktoria, Igor i Paweł.

Najmłodszymi uczestnikami turnieju byli: wśród dziewcząt Zofia Wojczulewicz (SP nr 3), a wśród chłopców Oliwier Wolf (SP nr 2). Najlepszym zawodnikiem Szkoły Podstawowej nr 3 został Piotr Brodowski.

Statuetki i medale wręczała Lucyna Sadowska, dyrektor SP 3 w Olecku.

Podziękowania składam paniom: Halinie Jaroc, Urszuli Hanc i Marcie Żurawlew za pomoc w przygotowaniu i zorganizowaniu turnieju.