Popularne artykuły

Dzień Ziemi w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi w Olecku

2013-04-23 09:49:50 (ost. akt: 2013-04-23 09:57:30)

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, w poniedziałek 22 kwietnia dzieci przyszły do przedszkola ubrane na zielono lub z zielonymi elementami i przyniosły ze sobą zielone balony.

Dzień Ziemi w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi w Olecku

Autor: Archiwum przedszkola

Nasz Dzień Ziemi zaczęliśmy o godzinie 9. Spotkaliśmy się przed przedszkolem. Na początek zapoznaliśmy się z kodeksem Młodego Ekologa, następnie odczytaliśmy napisane przez dzieci Listy do Ziemi.

W dalszej kolejności poszczególne grupy zaprezentowały wiersze i piosenki o tematyce ekologicznej. Punktem kulminacyjnym naszego spotkania był happening, który zorganizowaliśmy w czasie przemarszu przez miasto. Dzieci niosły transparent „Uwolnij naszą Ziemię od elektrośmieci” i rozdawały przechodniom ulotki. Mieszkańcy miasta chętnie brali od nas ulotki i chwalili nasz happening.

Na zakończenie postanowiliśmy posprzątać nasze miasto, gdyż po długiej zimie w wielu miejscach znajdowało się sporo śmieci. Posprzątaliśmy ogród wokół przedszkola, park i tereny nad rzeką Legą. Nie mogliśmy się nadziwić, że śmieci jest tak dużo.

Postanowiliśmy wszyscy, że będziemy przez cały rok bacznie zwracać uwagę na to, czy nasi rówieśnicy, rodzice i inni mieszkańcy naszego miasta w wystarczający sposób dbają o porządek w mieście. Szczególnie czy nie zaśmiecają naszej okolicy. Chcemy bowiem by za rok w Dniu Ziemi było w Olecku mniej śmieci, niż w tym roku.

Przedszkolaki

Komentarze 3 pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

  1. ekologus #1066907 | 83.8.*.* 26-04-2013 10:23

    powiedzcie to naszym politykom

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. dziadek i babcia #1066716 | 83.9.*.* 26-04-2013 01:23

    I oto chodzi kochane dzieciaki , ZIEMIA , to jest coś przepięknego ZIEMIA to nasza matka ona da nam wszystko , dlatego musimy O NIĄ dbać i szanować .

    ! - + odpowiedz na ten komentarz