Sobota, 23 marca 2019. Imieniny Feliksa, Konrada, Zbysławy

Wieszane byle gdzie ogłoszenia szpecą Olecko


2013-05-23 10:49:48 (ost. akt: 2013-05-23 10:54:28)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Oburza mnie to, że w naszym mieście drobne ogłoszenia są wieszane w dowolnych miejscach - na drzewach, słupach, przystankach autobusowych i nikt się tym nie przejmuje — napisał do naszej redakcji mieszkaniec Olecka.


To nie tylko nie najlepiej świadczy o kulturze osób, które wieszają takie ogłoszenia, gdzie popadnie, ale też o całkowitej ich bezkarności. To bardzo szpeci i zaśmieca nasze miasto. Przecież po to w Olecku są w różnych miejscach tablice ogłoszeń (na marginesie dodam, że bardzo zaniedbane), żeby wyłącznie z nich korzystać — dodaje olecczanin.
O odpowiedź poprosiliśmy Mariannę Kisielską, kierownik wydziału gospodarki komunalnej w Urzędzie Miejskim w Olecku

— W naszym regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Olecko nie ma konkretnego zapisu mówiącego o tym, gdzie można, a gdzie nie można wieszać ogłoszeń. Nie da się wszystkiego w nim ująć, tak samo jak nie ma zapisu, że śmieć należy wrzucić do kosza, ale skoro są w mieście tablice ogłoszeń, to wiadomo, że tylko one są przeznaczone do wywieszania ogłoszeń. I nie można ich wieszać gdzie się ma ochotę, bo są przepisy w kodeksie wykroczeń, które te sprawy regulują i mówią m.in., że nie można czegoś łamać, niszczyć czy zaśmiecać miejsc publicznych itd. Drobnych ogłoszeń nie zawsze da się dojrzeć, ale nasze służby porządkowe starają się usuwać te wieszane w niewłaściwych miejscach. To jest kolejne niewłaściwe postępowanie mieszkańców, bo jeśli narzekamy, że gdzieś jest brudno, to skąd się to bierze? Sami brudzimy, a potem narzekamy. 
Jeżeli ogłoszenia, a raczej plakaty są wieszane w dużych ilościach w różnych miejscach, to natychmiast dzwonimy na policję. Zdarzały się sytuacje, że policja docierała do właściciela plakatu i go dyscyplinowała.
 


Zrobiliśmy krótki rekonesans wokół centrum Olecka. W naszej galerii prezentujemy "dorobek" godzinnego spaceru. 

ZM
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ostra jazda #1094467 | 83.25.*.* 24 maj 2013 16:47

  Kto ma pilnować porządku jeżeli Przewodniczący Rady jednej z gmin w pow. Oleckim osobiście obklejał GMINNE PRZYSTANKI AUTOBUSOWE plakatami swojej SZKOŁY JAZDY. PRZYKŁAD IDZIE Z GÓRY.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Ronald Sebastian Studnicki #1093792 23 maj 2013 22:27

   Na budynkach użyteczności publicznej jest zakaz wieszania reklam i ogłoszeń pod groźbą kary administracyjnej jest to od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Przystanki i słupy energetyczne to już zupełnie inna historia, niby kary za wieszanie są a jednak praktycznie nikt ich nie stosuje- no chyba że przy wyborach do sejmu i senatu, bo wtedy najłatwiej wyciągnąć pieniądze od komitetów wyborczych. Trudno w to uwierzyć ale na słupach energetycznych niektóre reklamy są wieszane legalnie, wystarczy dogadać się i uzyskać pozwolenie od podległego zakładu energetycznego. Co do tablic ogłoszeń- przepełnionych reklamami to wystarczy zmienić administratora i wprowadzić opłaty za umieszczanie reklam i ogłoszeń- wówczas tablice czyszczone są conajmiej raz w tygodniu.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. pożyczka #1093461 | 83.8.*.* 23 maj 2013 17:36

    chyba to nie są drobne ogłoszenia tylko reklamy firm na temat pożyczek itp..

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. Ania #1093272 | 176.109.*.* 23 maj 2013 14:22

    Szkoda , że nie ma zdjęć z tablic ogłoszeniowych , tam to dopiero wiszą na grubo strzępy plakatów . Ohyda .Czy nie ma komu zadbać o estetykę tych miejsc.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. ble #1093177 | 176.109.*.* 23 maj 2013 12:56

     Trzeba chyba pozrywać te ogłoszenia...

     ! - + odpowiedz na ten komentarz

    Pokaż wszystkie komentarze (12)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages