Sobota, 21 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Dzień Języków Obcych w gimnazjum w Kijewie

2013-06-11 20:02:38 (ost. akt: 2013-06-11 20:04:08)

Autor zdjęcia: Gimnazjum z Oddziałami Interacyjnymi w Kijewie

Nauka na wesoło jest najciekawszą formą nabywania wiedzy i umiejętności, dlatego 6 czerwca, jak co roku w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Kijewie, uczniowie świętowali Dzień Języków Obcych. Przedsięwzięcie miało na celu uświadomienie młodzieży korzyści płynących z uczenia się języków innych narodów.

Część pierwsza obchodów Dnia Języków Obcych odbyła się pod hasłem „Warto uczyć się języków obcych”. Miała formę wykładu, podczas którego dwaj uczniowie – Anton i John – wskazywali na różne korzyści płynące ze znajomości języków obcych.

Następnie miała miejsce część artystyczno-rozrywkowa w języku rosyjskim i angielskim przygotowana przez uczniów naszego gimnazjum. Były to eliminacje do bardzo popularnego „Idola”. Niecodzienną uroczystość uświetnił śpiew piosenek obcojęzycznych oraz scenki pokazujące, do czego może doprowadzić brak znajomości języków obcych.

Uczniowie wraz z nauczycielkami – Justyną Dobrzyń oraz Magdaleną Antkiewicz – dołożyli wszelkich starań, aby impreza była ciekawa i oryginalna. Na zakończenie zgromadzeni uczniowie wraz z nauczycielami mieli okazję spróbować tradycyjnego napoju rosyjskiego – kwasu chlebowego, przy akompaniamencie piosenki „Biełyje rozy”.

W trakcie obchodów Dnia Języków Obcych rozstrzygnięto konkursy: „Prawdziwie rosyjski prezent”, którego zwyciężczynią została Marta Pawłowska oraz „Album reklamujący Wielką Brytanię”, którego laureatem został Łukasz Jarząbski.

Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów i wywołała wiele emocji wśród wszystkich uczestników. Z pewnością była wspaniałą i nietypową formą nauki połączonej z relaksem oraz elementami zabawy.

Uczniowie Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Kijewie w ramach zajęć szkolnych uczą się języka rosyjskiego i angielskiego. Mają również możliwość uczestniczenia w zajęciach pozalekcyjnych z tych przedmiotów. Dzięki temu osiągają sukcesy na konkursach pozaszkolnych. Konrad Jankowski zajął II miejsce na I Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Obcojęzycznej.

Więcej informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutaj

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na olecko.wm.pl w ramkę "Zarejestruje się", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages