Czwartek, 19 października 2017. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Biegacze z Olecka walczyli w półmaratonach

2013-09-18 22:42:14 (ost. akt: 2013-09-18 22:55:07)

Grupa oleckich biegaczy długodystansowych z dobrej strony pokazała się w Biegu Leśnika w Wielbarku, w Półmaratonie Augustowskim oraz Pólmaratonie Jakubowym w Olsztynie.

W sobotę,7 września trójka biegaczy z Olecka wzięła udział w 2. edycji Biegu Leśnika organizowanego przez Nadleśnictwo Wielbark. Olecko reprezentowali: Marcin Brynda, Anna Szpunar (oboje KS Maratonka Grajewo) oraz Gerard Rożek. Zawodnicy mieli do pokonania dystans 10 km. Marcin Brynda ukończył bieg z czasem 38.34 plasując się na 8. miejscu, Gerard Rożek uzyskał czas 43.14 i zajął 26. miejsce. Natomiast Anna Szpunar wywalczyła 7. miejsce wśród 42 startujących kobiet. Uzyskała czas 53.04.
Bieg ukończyło 164 zawodników, a każdy z nich otrzymał pamiątkowy medal.

Tydzień później, 15 września oleccy biegacze startowali w III Budimex Półmaratonie Augustowskim. Nasze miasto reprezentowało sześciu zawodników.

Debiutujący na dystansie Półmaratonu (20,097 km) Stanisław Warykowski uzyskał 2:05:27 i zajął 235. miejsce (18. w M50), natomiast Artur Gryczko, dla którego nie był to pierwszy bieg na tak długim dystansie, osiągnął czas 1:51:53 i wywalczył 173. miejsce (39. w M40). Najszybciej dystans półmaratonu przebiegł Wojciech Jegliński uzyskując czas 1:49:23 i zajmując 163. miejsce (37. w M40).

Jan Bagiński i Ewa Muster – Drażba zajęli 3. miejsce w sztafetach mieszanych (2x10,5km) uzyskując łączny czas 2:05:44. Z kolei Wojciech Jegliński i Sławomir Sienkiewicz zdobyli 2. miejsce w sztafecie męskiej z czasem 1:47:53.
Łącznie zawody ukończyło 278 biegaczy.

W tym samym dniu olecczanin Marcin Brynda reprezentujący KS Maratonka Grajewo brał udział II Półmaratonie Jakubowym w Olsztynie. Na bardzo trudnej trasie uzyskał czas 1:27:34, który dał mu 49. miejsce (16. w M20).