Olecko . Wiosenny Turniej Piłki Nożnej Świetlic Opiekuńczo – Wychowawczych

2014-05-28 13:55:15(ost. akt: 2014-05-28 13:58:20)

Autor zdjęcia: Marta Ankianiec

Siedem zespołów walczyło o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Olecku zorganizowanym po raz pierwszy turnieju piłki nożnej. W grupie młodszej zwyciężyli piłkarze z Gąsek, a w starszej niepokonani byli gospodarze.
Turniej rozegrano na boisku przy Zespole Szkół w Olecku. Pogoda nie była łaskawa, i z powodu deszczu i zimna, po trzech kolejkach organizatorzy przenieśli rozgrywki do sali sportowej.

W zawodach grały drużyny złożone z dziewcząt i chłopców, którzy uczęszczają do świetlic opiekuńczo – wychowawczych. W zawodach grały po dwie reprezentacje z Kowali Oleckich i świetlicy „Krąg”. Swoje reprezentacje wystawiły także świetlica „Puchatek” oraz świetlice z Judzik, Gąsek.
Imprezę oficjalnie otworzył dyrektor ZS Stanisław Kopycki, który życzył wszystkim zawodnikom dobrej zabawy i powodzenia.

Zespoły rywalizowały w dwóch grupach wiekowych – klasy I - III oraz kl. IV – VI. Młodzi piłkarze i piłkarki walczyli z ogromnym zaangażowaniem. Grupa młodsza grała 10 minut. Starsi mieli czas wydłużony do 14 minut. W całym turnieju rozegrano aż 9 meczów, w których padły 53 gole.
W grupie kl. I – III pierwsze miejsce zajęła świetlica z Gąsek. Na drugim miejscu uplasowała się świetlica „Krąg” z Olecka. Trzecie miejsce wywalczyła świetlica z Kowali Oleckich, a na czwartym uplasowała się świetlica „Puchatek” z Olecka.
W grupie kl. IV – VI zwyciężyła drużyna świetlicy „Krąg” z Olecka. Drugą lokatę wywalczyła świetlica z Judzik, a trzecią z Kowali Oleckich.
Zwycięzcy odebrali puchary, medale i upominki do świetlicy z rąk dyrektora Stanisława Kopyckiego.