Marcin Rżyski z Olsztyna wygrał maraton pływacki w Olecku

2014-07-27 11:06:58(ost. akt: 2014-07-27 11:12:48)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

W XXII Oleckim Otwartym Maratonie Pływackim rywalizowało 19 zawodników. Wygrał Marcin Rżyski z Olsztyna, który 4,5- kilometrową trasę pokonał w 58,44 min. W nagrodę otrzymał łódź wiosłową.
XXII Olecki Maraton Pływacki rozegrany został na jeziorze Oleckim Wielkim w Olecku.
Długość trasy: 4,5 km (trzy pętle po 1,5 km)

3. Mieszko Palmi-Kukiełko 21 – Ruciane Nida 1:05,02
4. Dominika Filipkowska 15 - Pisz 1:09,47 (1. miejsce w kategorii kobiet)
5. Adam Kozłowski 34 – Gołdap 1:16,41
6. Sandra Kopiczko 17 - Giżycko 1:17,24
7. Cezary Rams 23 - Cygany 1:18,13
8. Tomasz Lutkowski 38 – Poznań 1:20,59
9. Kamila Falacińska 20 - Ełk 1:35,03
10. Mirosław Szutkiewicz 45 - Białystok 1:36,42
11. Jerzy Neumann 70 - Poznań 1:45,34 – (1. miejsce kategorii osób niepełnosprawnych/ najstarszy zawodnik)
12. Błażej Gałkowski 13 - Olecko 1:48,59 (najlepszy olecczanin /najmłodszy zawodnik)

Paweł Kowalczyk 31 - Siemiatycze

Zwycięzca tradycyjnie otrzymał łódź wiosłową ufundowaną przez olecką stocznię jachtową DELPHIA YACHTS. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Statuetkami oraz nagrodami rzeczowymi uhonorowano najlepszych zawodników w kategorii open i w kategorii niepełnosprawni oraz najlepszą kobietę, najstarszego zawodnika, najmłodszego zawodnika i najlepszego olecczanina.

Nagrody wręczali burmistrz Olecka Wacław Olszewski, wicedyrektor MOSiR w Olecku Joanna Kozłowska oraz Paweł Błaszak z Delphii Yachts.