VII Gala Kyokushin Cup Seniorów

2014-10-23 13:36:45(ost. akt: 2014-10-23 13:42:59)

Autor zdjęcia: Archiwum OSSWKK

Impreza odbyła się w Ząbkach koło Warszawy. Propozycję zmierzenia się z najlepszymi otrzymała Katarzyna Sieczkowska z Oleckiej Szkoły Sztuk Walki i ją wykorzystała.
W podwarszawskich Ząbkach odbyła się VII Gala Kyokushin Cup Seniorów. To prestiżowy turniej, w którym biorą udział czołowi zawodnicy Polski. W ostatniej chwili z drabinek turniejowych wypadła jedna z zawodniczek. W jej miejsce propozycję zmierzenia się z najlepszymi otrzymała Katarzyna Sieczkowska z Oleckiej Szkoły Sztuk Walki Karate Kyokushin.

Olecczanka stoczyła pięć dwuminutowych walk i uplasowała się ostatecznie na trzecim miejscu podium, co jest bardzo dużym osiągnięciem w tak utytułowanym gronie.

Przed galą odbyło się także 14. zgrupowanie przygotowujące do zawodów międzynarodowych, w którym wzięło udział kilkudziesięciu zawodników z kilkunastu klubów Polski Wschodniej. Wśród nich znalazła się również 10-osobowa ekipa z Olecka. Elementy kumite poprowadził sensei Piotr Moczydłowski - aktualny wicemistrz świata seniorów. W późniejszej części seminarium odbyły się walki sparingowe, a na zakończenie również walki sędziowane, do których zostało wytypowanych troje oleckich zawodników przygotowujących się do zbliżających się Mistrzostw Polski Juniorów w Koszalinie (25 października). Cała trójka - Małgorzata Krajewska, Michał Szafranowski i Filip Maksimowicz wygrała swoje walki w bardzo dobrym stylu.