Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Rusza policyjna Akcja Znicz 2014

2014-10-31 10:24:58 (ost. akt: 2014-10-31 10:34:56)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Od piątku, 31 października do poniedziałku, 3 listopada potrwają wzmożone działania prewencyjno-kontrolne w ramach akcji „Znicz”. Policjanci będą nadzorować drogi prowadzące do cmentarzy i położone w ich pobliżu, na których może dochodzić do zakłócenia płynności ruchu.

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych od 31 października do 3 listopada spodziewany jest znaczny wzrost natężenia ruchu na głównych drogach powiatu oleckiego. W ciągu tych dni czeka nas więcej samochodów na drogach i pieszych odwiedzających cmentarze. Tradycyjnie w rejonie cmentarzy policjanci będą czuwali nad drogowym bezpieczeństwem.

ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU

W Kowalach Oleckich na ul. Kościuszki na trasie Gołdap – Olecko będzie wprowadzony zakaz zatrzymywania się po obu stronach drogi.

W Olecku na ul. Gołdapskiej będzie wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 km/h. Ponadto 1 listopada w godzinach 12:30 – 13:30 w Olecku na ul. Plac Wolności, Armii Krajowej i Gołdapskiej wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym z uwagi na przejście procesji z Kościoła NMP Królowej Polski na stary i nowy cmentarz.

Natomiast w rejonie cmentarza pomiędzy miejscowościami Ślepie i Gąski zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 50km/h i także zakaz zatrzymywania się po obu stronach jezdni.

Policjanci będą czuwali nad bezpiecznym przemieszczaniem się na trasach, na bieżąco będą eliminowali utrudnienia w poruszaniu się po drogach. Tam, gdzie będzie taka potrzeba pokierują ręcznie ruchem, rozładują tworzące się w miejscach dojazdowych do cmentarzy zatory. Będą też sprawdzać trzeźwość kierujących, zwracać uwagę na korzystanie z pasów bezpieczeństwa, sposób przewożenia dzieci oraz przede wszystkim stosowanie się do obowiązujących przepisów.

Policjanci przypominają pieszym, jak bardzo ważne jest posiadanie elementów odblaskowych. Po południu, czy wieczorem ubrani w odzież ciemnego koloru jesteśmy dla kierowców niewidoczni. Opaska na ręku, przypięty do płaszcza świecący znaczek sprawią, że zaistniejemy na drodze.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. pieszy #1529756 | 176.109.*.* 1 lis 2014 21:21

  Do K.Akurat jak się korkowało to kierowali ruchem. Przyszedł pan/pani na groby zmarłych odwiedzać czy policjantów pilnować? a może kampanią przed wyborami się zajmować?Najlepiej to trzeba było do procesji dołączyć i pomodlić się za siebie i za innych, a nie interesować się tym co nie trzeba. Pozdrawiam wszystkich mundurowych i nie tylko...

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. K... #1529435 | 91.240.*.* 1 lis 2014 14:56

   Akcja akcją, ale na Gołdapskiej to panom policjantom z radiowozu wysiąść się nie chciało, nie widzieli jak obok nich była zakorkowana droga...

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. dabeł z piekła rodem #1528775 | 83.11.*.* 31 paź 2014 20:57

    Niech nad mym grobem oszust czarny Nie wznosi w niebo swoich dłoni Na nic mi jego obrzęd marny Gdy mnie na wieczność ziemia wchłonie Nic mi martwemu z pustych zwrotów Obłudnych próśb i modłów płatnych Faryzeusza, który gotów Wziąć od biedaka grosz ostatni Niech mnie nie żegna świątobliwy Wilk przyodziany owczą skórą Przejrzałem jego serce chciwe I myśli podłe pod tonsurą Nie wskrzeszą mnie nabożne gesty Ani organów głośne granie Liść mnie pożegna swym szelestem I gwiazd odległych migotanie Szum lasu niech mi towarzyszy I pieśń srebrzysta górskiej rzeki Gdy w wiekuistej spocznę ciszy Śniąc Wysp Szczęśliwych świat daleki

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages