"Trójka" w finale krajowym turnieju Orlika

2014-10-31 10:38:18(ost. akt: 2014-10-31 10:42:31)

Autor zdjęcia: Archiwum SP3 w Olecku

Chociaż drużyna oleckiej „Trójki” uplasowała się poza pierwszą dziesiątką, to i tak gra w finale ogólnopolskim jest bardzo dużym osiągnięciem zawodników prowadzonych przez nauczyciela wychowania fizycznego Artura Szarneckiego.
W wielkim finale krajowym 5. Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP walczyły 64 zespoły - zwycięzcy szesnastu turniejów wojewódzkich w czterech kategoriach wiekowych: dziewcząt i chłopców 10-11 lat oraz 12-13 lat.

W tym doborowym towarzystwie znalazła się drużyna Szkoły Podstawowej nr 3 w Olecku, która wygrała finał wojewódzki w kategorii chłopców młodszych. W finale w Warszawie drużyna SP3 w Olecku została sklasyfikowana na 12. miejscu ex aequo z zespołami z Poznania i Dębicy.

Chociaż ekipa z "Trójki" uplasowała się poza pierwszą dziesiątką w kraju, to i tak trzeba to uznać za bardzo duże osiągnięcie zawodników prowadzonych przez nauczyciela wychowania fizycznego Artura Szarneckiego. Wszak w całym turnieju uczestniczyło blisko 18 tys. drużyn z całej Polski i awans do finału krajowego był nie lada wyczynem.

W drużynie SP3 w Olecku grali: Wojciech Kukliński (kpt.), Krzysztof Bielawski, Kacper Kłoczko, Adam Machnikowski, Adrian Bokuniewicz, Jakub Tylda, Przemysław Smolera, Franciszek Antkiewicz i Marek Nowakowski.

W Warszawie oprócz sportowych emocji na młodych piłkarzy czekało wiele innych atrakcji. Już w pierwszym dniu pobytu uczestniczyli w nagraniu programu telewizyjnego „Piłkarski Quiz Orlika” z udziałem znanych sportowców, aktorów i piosenkarzy.