Karatecy z Olecka na turnieju w Józefowie

2014-11-16 21:05:00(ost. akt: 2014-11-17 14:16:53)

Autor zdjęcia: Archiwum OSSWKK

W XV Turnieju o Puchar Burmistrza Józefowa wystartowało 360 zawodników z 28 klubów z Polski i Czech. Olecko reprezentowała 23-osobowa ekipa, która spisała się bardzo dobrze i wywalczyła 2. miejsce w klasyfikacji drużynowej.
W pierwszej części zawodów odbył się Turniej Pomarańczowych Pasów dla osób z krótkim stażem treningowym (do 2 lat), w którym startowało pięciu zawodników z Olecka.

Najlepiej spisała się Magdalena Gerwel, która zdobyła złoto w kategorii juniorek do 60 kg. Dobrze walczył również Sebastian Dębski, który wywalczył srebrny medal w kategorii chłopców do 35 kg. Drugie miejsce zajęła Milena Zubowicz w kategorii młodziczek powyżej 60 kg. Trzecie miejsce wywalczyła Barbara Grzymkowska w kategorii kadetek do 50 kg.
Po dwóch dobrych walkach odpadła z turnieju Dominika Wojciechowska, która musiała się zmierzyć w swojej kategorii ze znacznie cięższymi zawodniczkami.

W głównej części turnieju zmierzyli się doświadczeni i często utytułowani zawodnicy. Spośród grupy olecczan najlepiej spisała się Kinga Kuklińska, która zdobyła złoty medal w kategorii dziewcząt do 32 kg. Kinga została również wyróżniona tytułem najlepszej zawodniczki turnieju.

Pierwsze miejsce w kategorii chłopców pow. 35 kg zdobył Piotr Waszkiewicz. W kategorii oldboy open (pow. 35lat) zwyciężył Wojciech Krygier. Swoją kategorię seniorek pow. 65 kg wygrała również Katarzyna Sieczkowska.

Na najwyższym stopniu podium w kategorii juniorów -65 kg stanął Wojciech Luberecki.
W półfinale spotkał się ze swoim klubowym kolegą Mateuszem Szafranowskim. Po wyrównanej walce wygrał Wojtek, a Mateuszowi pozostała walka o trzecie miejsce, w której spotkał się z idącym z drugiej strony drabinki turniejowej Michałem Szafranowskim. Lepszy okazał się Michał i tym samym zajął 3. miejsce.

Drugie miejsca w swoich kategoriach zajęli: Julia Kulczyniec (dziewczęta pow. 45 kg), Filip Maksimowicz (juniorzy do 75kg), Kinga Mikielska (młodziczki pow. 65 kg).

Brązowy medal zdobyła Małgorzata Krajewska(kategoria juniorek open).

Po jednej walce w turnieju wygrali Jakub Skowroński, Eryk Czaplejewicz i Jan Jeżewski.

W nowej roli sędziego sprawdziła się olecczanka Angelika Rejterada, która sędziowała aż 33 walki turnieju.