Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Olecko włączyło się w kampanię „Biała wstążka”

2014-12-12 14:05:30 (ost. akt: 2014-12-12 14:11:28)

Autor zdjęcia: Marta Ankianiec

Po raz pierwszy w Olecku odbyły się obchody kampanii "Biała wstążka”. Symbol kampanii - biała wstążka, oznacza deklarację nie tylko wyrzeczenia się przemocy, ale także reagowania, gdy się jest jej świadkiem.

Kampania "Biała wstążka" to największa na świecie kampania mająca na celu przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet, skierowana głównie do mężczyzn i chłopców. Noszenie białej wstążki jest symbolem sprzeciwu dotyczącego stosowania przemocy przez mężczyzn, a także osobistym zobowiązaniem noszącego ją, że nigdy nie będzie stosować, akceptować lub milczeć na temat przemocy wobec kobiet. Idea akcji wywodzi się z Kanady.

W sali Regionalnego Ośrodka Kultury „Mazury Garbate” odbyła się konferencja interaktywna z udziałem młodzieży szkół ponadgimnazjalnych pt. „Rola mężczyzny w budowaniu kultury miłości”. Spotkanie z młodymi ludźmi prowadził Paweł Lewicki, psycholog rodzinny, trener programu „Archipelag Skarbów”.

Prowadzący zachęcał młodzież do poszukiwania wartości, do unikania alkoholu, narkotyków, przemocy, pornografii oraz szukania w sobie wartości i pracowania nad swoim rozwojem. Zachęcał też mężczyzn do postrzegania każdej kobiety przez pryzmat Gwiazdy, do unikania stosowania przemocy, w szczególności wobec kobiet oraz do brania odpowiedzialności za otoczenie, w którym się znajdują.

Na zakończenie uczestniczący w konferencji chłopcy i mężczyźni mogli odebrać Certyfikaty Prawdziwego Mężczyzny. Mogły je też odebrać i podarować swoim mężczyznom dziewczęta i kobiety.

Spotkanie zorganizowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Olecku. Prowadzili je Ewa Skowrońska z PCPR w Olecku oraz prokurator Wojciech Piktel.

mag

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. emerytka #1606758 | 83.6.*.* 13 gru 2014 12:29

  normalnie pod blokiem to gimnazjalistki walą takimi ch... i k..., że nawet chłopki ich się boją

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. niekobieta #1606733 | 213.158.*.* 13 gru 2014 11:55

  Po raz kolejny kobieta gatunkiem specjalnej troski. A gzie przemoc wobec mężczyzn, dzieci i zwierząt? Dlaczego nie wyrzec się przemocy w ogóle? Poza tym postrzeganie każdej kobiety jako "Gwiazdy" to już przegięcie. I między kobietami trafiają się niezłe "ziółka".

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. boro #1606158 | 83.6.*.* 12 gru 2014 19:32

  po prostu, kolejna akcja, przyszły pieniądze z góry, trzeba się wykazać, więc ktoś się wykazał, "zamówiono plakaty-formaty, banery-rowery", a nawet krówki ze specjalnym okolicznościowym nadrukiem. Frekwencję zapewniła młodzież z oleckich szkół, stary numer. Sprawozdanie będzie pięknie wyglądało. Jutro będzie następny dzień.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

  1. nauczyciel #1605771 | 91.233.*.* 12 gru 2014 14:30

   Dobra inicjatywa , ale ... czy trochę nie uproszczona i trochę zakłamana jesli chodzi o wizzerunek "słabej , skrzywdzonej" Są i takie lecz jak obserwuję to obecnie znacznie wiekszą agresje wykazują dziewczyny niz chłopaki. Dziewczyny potrafia bardzo skutecznie "walnac" z główki , zaaplikować sierpowego lub stopa z półobrotu. Niejednokrotnie pobiły chłopaków . Wiec kiedy będą białe wstązki nosic dziewczeta i kobiety. Bo niestety liczba ofiar damskiej przemocy ma tendencje wzrostowe

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. mush #1605762 | 217.99.*.* 12 gru 2014 14:18

   Potrzebna inicjatywa, wszystkim, nie tylko młodzieży.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages