Akademia Koszykówki grała na wyjeździe

2014-12-16 23:23:11(ost. akt: 2014-12-16 23:25:58)

Autor zdjęcia: Archiwum Akademii Koszykówki w Olecku

Drużyna Akademii Koszykówki z Olecka wybrała się na swój pierwszy mecz wyjazdowy do Puńska. Rywalem była ekipa tamtejszej Szkoły Podstawowej.
Wyjazd okazał się wielką przygodą i frajdą dla dzieci. Mecz z drużyną Szkoły Podstawowej w Puńsku (klasy III –IV) odbył się w sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego.

Drużyna z Olecka przegrała 17:66. Duża różnica punktowa jest efektem tego, że dzieci z Akademii Koszykówki były o dwa lata młodsze, a więc wynik był rzeczą drugoplanową.

Po pierwszych minutach było widać na twarzach zawodników z Olecka wielki stres związany z nowym miejscem oraz brakiem takich konfrontacji z innymi ekipami. Z upływem czasu dzieci się rozkręcały z minuty na minutę i świetnie się bawiły grając w koszykówkę.