Złoto Angeliki na zakończenie juniorskiej kariery

2014-12-16 23:55:02(ost. akt: 2014-12-16 23:59:44)

Autor zdjęcia: Archiwum OSSWKK

Niemal 400 zawodników z 87 klubów walczyło w Pucharze Polski Seniorów, Juniorów i Młodzików Karate Kyokushin w Białej Podlaskiej. Wśród nich była ekipa z Olecka.
Reprezentacja Oleckiej Szkoły Sztuk Walki Karate Kyokushin spisała się bardzo dobrze. Podopieczni trenera Wojciecha Rejterady zdobyli w Białej Podlaskiej 5 medali.

Po raz kolejny nie miała sobie równych Angelika Rejterada, która sięgnęła po złoto w kategorii kumite juniorek -60 kg. W finale wygrała z dwukrotną medalistką Mistrzostw Europy. Olecczanka wywalczyła też brązowy medal w konkurencji kata.

Był to ostatni turniej Angeliki w kategorii juniora, gdyż już za kilka dni kończy 18 lat.

Świetnie zaprezentował się także Filip Maksimowicz, który wywalczył złoto w kumite juniorów -75 kg.

W jednej z najliczniej obsadzonych kategorii turnieju - kumite młodzików -60 kg srebro wywalczył Alan Jaworowski.

Drugie miejsce zdobyła również Małgorzata Krajewska w kumite juniorek +60 kg,

- Puchar Polski był ostatnim turniejem w tym sezonie. Mimo zmęczenia wcześniejszymi startami pokazaliśmy się z dobrej strony. Potwierdziliśmy naszą wysoką pozycję w kraju i mocnym akcentem zakończyliśmy tegoroczne starty – mówi trener Wojciech Rejterada.

W 2014 roku zawodnicy OSSWKK wzięli udział w 14 turniejach, w tym czterech międzynarodowych: mistrzostwach Europy, Pucharze Europy oraz w międzynarodowych mistrzostwach Austrii i Niemiec.

Łącznie zdobyli 101 medali, w tym aż 40 złotych. Kilkakrotnie stawali na podium klasyfikacji generalnej, zdobyli tytuł wicemistrzyni Europy (Angelika Rejterada)- jak do tej pory najwyższe trofeum klubu.