Otwarte szachowe mistrzostwa SP3 w Olecku

2015-01-25 11:38:50(ost. akt: 2015-01-25 11:51:39)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

XVIII Otwarte Szachowe Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku odbyły się w sobotę, 24 stycznia.
Zawody rozegrano wśród dziewcząt systemem kołowym, tj. każda z każdą, a chłopcy systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Tempo gry zostało ustalone na 15 minut.

W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Świerzbin, drugie Małgorzata Laszkowska.

W kategorii chłopców zwyciężył Bartosz Łapszys, drugi był Wiktor Raszkowski (SP4), a trzeci Adrian Bokuniewicz.

W ramach turnieju prowadzone były także dodatkowe klasyfikacje wiekowe: klasy IV-VI SP i 0-III SP.

W kategorii chłopców kl 0-III SP pierwsze miejsce zajął Wiktor, a drugie Maksymilian Hanc. W starszej grupie chłopców (kl. IV-VI SP) pierwsze miejsce przypadło Bartkowi, a drugie Adrianowi. Trzecie miejsce zajął Igor Kolczyński, czwarte Mateusz Kabak, piąte Rafał Bartnicki (SP4), a szóste Kacper Parfinowicz. Kolejne miejsca zajęli: Karol Racis (SP4), Mateusz Kondracki, Eryk Czaplejewicz (SP4) i Jakub Kiedyk.
Najmłodszymi uczestnikami turnieju byli: Małgorzata Laszkowska oraz Maksymilian Hanc.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał sędzia Leopold Dudanowicz. Nagrody wręczali dyrektor SP3 Lucyna Sadowska, kierownik sekcji szachowej Czarnych Olecko Krzysztof Konewko, sędzia główny Leopold Dudanowicz, a także pedagog szkolna Halina Jaroc.