Karatecy z Olecka na turnieju o Puchar Burmistrza Zambrowa

2015-03-17 20:18:32(ost. akt: 2015-03-17 21:32:08)

Autor zdjęcia: Archiwum OSSWKK

W turnieju wzięło udział blisko 200 zawodników, w tym 5-osobowa ekipa z Olecka. Najlepiej spisali się Barbara Grzymkowska i Jakub Gościewski.
Czytaj e-wydanie W zawodach brali udział karatecy z pomarańczowymi pasami, z krótkim stażem treningowym - do trzech lat.
W turnieju walczyli zawodnicy z: Augustowa, Białegostoku, Ciechanowa, Łomży, Józefowa, Ostrowi Mazowieckiej, Ostrołęki, Piaseczna, Szczytna, Włocławka, Wasilkowa, Węgorzewa, Wyszkowa oraz Zambrowa.

Nie zabrakło również karateków z Oleckiej Szkoły Sztuk Walki Karate Kyokushin. Ekipa z Olecka zaprezentowała się dobrze, a najlepiej walczyli Barbara Grzymkowska (w kategorii młodziczek open) i Jakub Gościewski (kadeci młodsi do 30 kg). Oboje pewnie wygrali swoje kategorie kilkakrotnie zdobywając wazari, a nawet wygrywając walki przez ipon (przed czasem).

Dobrze zaprezentowała się Aleksandra Niemotko, która stoczyła w turnieju trzy pojedynki. Nie stanęła na podium, ale ostatecznie zajęła 4. miejsce

Startujący po raz pierwszy Janusz Krajewski i Dawid Sawicki przegrali swoje pierwsze walki, lecz po wyrównanych pojedynkach.

Był to pierwszy turniej w tym sezonie dla oleckich karateków. Już 22 marca wystartują w Mistrzostwach Polski Wschodniej w Ostrołęce, a tydzień później w Ogólnopolskim Turnieju Mazovia Cup w Piasecznie.