Sześć medali oleckich karateków na mistrzostwach makroregionu

2015-03-27 20:05:54(ost. akt: 2015-03-27 20:11:15)

Autor zdjęcia: Archiwum OSSWKK

Największy sukces odniósł Filip Maksimowicz, który wygrał kategorię juniorów do 75 kg. W półfinale nie dał szans dwukrotnemu mistrzowi Europy i zwycięzcy Pucharu Europy.
W Mistrzostwach Polski Wschodniej Karate Kyokushin, które odbyły się w Ostrołęce, rywalizowali zawodnicy w kategoriach młodzika, juniora i seniora. Łącznie wzięło w nich udział ponad 200 karateków z 33 klubów z województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego i lubelskiego.

Nasze miasto reprezentowała 10-osobowa ekipa Oleckiej Szkoły Sztuk Walki Karate Kyokushin, która zdobyła aż sześć medali.

Najlepiej zaprezentował się Filip Maksimowicz w kategorii juniorów do 75 kg, który nie tylko wygrał swoją kategorię, ale dodatkowo sprawił wielką niespodziankę pokonując w półfinale dwukrotnego mistrza Europy i zwycięzcę Pucharu Europy.

Srebrnym medalistą w kategorii młodzików do 55 kg został Patryk Oszczapiński. Na drugim stopniu podium stanęła również Małgorzata Krajewska (kategoria juniorek do 60 kg). Także drugie miejsce po dobrych trzech pojedynkach zajął Kacper Jankowski debiutujący w kategorii juniora (+75 kg). W seniorach do 65 kg trzecie miejsce wywalczył Wojciech Luberecki. Brązową medalistką została również Barbara Grzymkowska w kategorii młodziczek do 50 kg.

Dobrze walczył Sebastian Dębowski, lecz przed strefą medalową uległ późniejszemu zwycięzcy kategorii i odpadł z turnieju. Natomiast Magda Dzienisiewicz po dobrej pierwszej walce, odpadła w turniej w drugim pojedynku.

W najbliższą niedzielę (29 marca) oleccy karatecy wystartują w ogólnopolskim turnieju w Piasecznie.