Udany start oleckich karateków w Mazovia Cup

2015-04-09 14:44:45(ost. akt: 2015-04-09 17:18:58)

Autor zdjęcia: Archiwum OSSWKK

W IV Piaseczyńskim Turniej IKO Mazovia Cup startowała 17-osobowa ekipa Oleckiej Szkoły Sztuk Walki. Olecczanie aż dziesięć razy stawali na podium. Złoto wywalczyły Kinga Kuklińska, Małgorzata Krajewska i Magdalena Dzienisiewicz.
W IV Piaseczyńskim Turnieju IKO Mazovia Cup wzięło w nim udział 376 zawodników z 32 klubów z całej Polski. Wśród nich znalazła się 17-osobowa ekipa Oleckiej Szkoły Sztuk Walki Karate Kyokushin. Podopieczni trenera Wojciecha Rejterady spisali się bardzo dobrze.

Kategorię kadetek (-40 kg) pewnie wygrała Kinga Kuklińska, która w drodze do finału stoczyła trzy pojedynki, a walkę decydującą o zwycięstwie w turnieju zakończyła przed czasem, pokonując zawodniczkę z Ciechanowa. Bardzo emocjonujący był finał w kategorii juniorek poniżej 65 kg, który był powtórką z Mistrzostw Polski Wschodniej, gdzie olecczanka uległa przeciwniczce z Zielonki. Tym razem Małgorzata Krajewska bardziej trzymała się założonej taktyki i to ona została zwyciężczynią. Po złoto sięgnęła również Magdalena Dzienisiewicz w kategorii młodziczek +60 kg, która w finale pokonała zawodniczkę z Sosnowca.

Na drugim miejscu podium stanął Sebastian Dębski (kategoria chłopców -27 kg), który stoczył dobre cztery pojedynki i tylko w finale uległ rywalowi z Bielsko-Białej. Dobrze zaprezentowała się Magdalena Krakowska wracająca po dłuższej przerwie spowodowanej urodzeniem dziecka. W Mazovia Cup walczyła w kategorii seniorek powyżej 60 kg. Olecczanka stoczyła bardzo dobre pojedynki i dopiero w finale po dogrywce musiała uznać wyższość utytułowanej zawodniczki z Poznania, która ma za sobą starty m.in. w mistrzostwach świata. Srebro zdobyli także Patryk Oszczapiński (kat. młodzik -55 kg), Marcin Gibowicz (kat. junior -70 kg) oraz Magdalena Gerwel (kat. seniorki do 5 kyu -60 kg).

Brązowymi medalistami zostali: Julia Kulczyniec (kat. kadetki -50 kg) i Jakub Skowroński(kat. kadetów -55 kg). Dobrze zaprezentowali się również Janusz Krajewski i Maciej Olszewski, którzy stoczyli po dwie dobre walki, jednak nie dotarli do strefy medalowej.

Kolejnymi zawodami z udziałem olecczan będą mistrzostwa Europy w Berlinie (9 maja), w których weźmie udział trzech zawodników OSSWKK.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz, klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym, czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.Pomogę: Igor Hrywna