Czwartek, 24 października 2019. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Wycieczka pełna wrażeń i nowych doświadczeń

2015-05-15 15:34:58 (ost. akt: 2015-05-15 15:46:19)

Autor zdjęcia: Małgorzata Skrocka

Uczniowie z klas V i VI Zespołu Szkół w Judzikach od 8 do 10 maja byli na wycieczce nad morzem.

W wycieczce szkolnej do Trójmiasta uczestniczyli uczniowie klas V i VI Zespołu Szkół w Judzikach. Harmonogram wycieczki był bardzo napięty.

Pierwszego dnia uczniowie uczestniczyli w zajęciach pt. „Enigma – odszyfrować zwycięstwo”, na których zapoznali się z wkładem pracy polskich matematyków w rozkodowanie szyfrów maszyny kodującej. Następnym punktem programu były zajęcia w laboratorium. Na Starówce w Gdańsku uczestnicy wycieczki dowiedzieli się, jak rozwój cywilizacji wpływa na unikatowe lokalne środowisko.

Kolejny dzień rozpoczęto od wizyty w Centrum Naukowo-Technologicznym w Gdyni, co pozwoliło uczestnikom samodzielnie przeprowadzać doświadczenia i eksperymenty dotyczące tematu pt. „Drzewo życia”.

Następną atrakcją było Akwarium w Gdyni, gdzie dzieci podziwiały florę i faunę Bałtyku. Po zregenerowaniu sił, jeszcze tego samego dnia, grupa wypłynęła statkiem pirackim z mola w Sopocie by zmierzyć się z tematem „Dlaczego statek nie tonie?”. Rejs zakończono spacerem po plaży w poszukiwaniu morskich skarbów.

Ostatniego dnia, podczas rejsu wzdłuż kanałów portowych, uczniowie brali udział w warsztatach pt. „Dlaczego przemysł chemiczny usytuowany jest w centrum miasta i jakie to ma znaczenia dla życia człowieka?”.

Na zakończenie odbyła się wycieczka do zoo, która była szczególną atrakcją dla najmłodszych. Z bagażem pełnym wrażeń i nowych doświadczeń podróżnicy szczęśliwie wrócili do domu.

Katarzyna Luto


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: naszeszkoly

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages