Olsztynianie wywalczyli Puchar Burmistrza Olecka

2015-07-26 23:15:25(ost. akt: 2015-07-27 10:10:07)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

VIII Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza Olecka wygrali Kamil Radzikowski i Bartosz Mariański z Olsztyna. Oprócz głównego trofeum otrzymali 1000 zł. W finale pokonali 2:0 (21:17, 22:20) Mateusza Szymańskiego i Marcina Ociepskiego z Ostródy.
VIII Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza Olecka był silnie obsadzony i stał na wysokim poziomie. Rywalizowało w nim 18 par, m. in. z Olsztyna, Białegostoku, Suwałk, Mielca, Ostródy, Augustowa, Poznania, Orzysza i Olecka. Kilku siatkarzy na co dzień występuje w PlusLidze i w I lidze. Pula nagród wynosiła 2500 zł.

W finale Kamil Radzikowski i Bartosz Mariański z Olsztyna pokonali 2:0 (21:17, 22:20) Mateusza Szymańskiego i Marcina Ociepskiego z Ostródy.

W meczu o 3. miejsce Marcin Kamiński i Bartosz Bednarczyk z Olsztyna wygrali 2:0 (21:15, 21:16) z Adamem Lewko i Sebastianem Romańczukiem z Białegostoku.

Za najlepszego zawodnika turnieju (MVP) uznano Bartosza Mariańskiego, który jako libero występował w ASZ Olsztyn w PlusLidze, a w nowym sezonie będzie grał w I lidze w TKKF Czarni Katowice. Jego partner w oleckim turniej - Kamil Radzikowski jest zawodnikiem AZS UAM Poznań (II Liga).