Oleccy fani biegania nie próżnują

2015-09-24 20:27:25(ost. akt: 2015-09-24 20:40:20)

Autor zdjęcia: Archiwum Stowarzyszenia Olecko Biega

Członkowie Stowarzyszenia Olecko Biega z powodzeniem startowali w półmaratonach w Iławie i Augustowie. Najlepiej spisali się Marcin Brynda i Wojciech Sosnowski. W biegu na 2,5 km na podium wskoczyli najmłodsi oleccy biegacze.
Oleccy biegacze wzięli udział w V Półmaratonie Augustowskim. Najszybszym zawodnikiem ze Stowarzyszenia Olecko Biega okazał się Wojciech Sosnowski, który z czasem 1:31:37 uplasował się na 38. miejscu w open w stawce 289 zawodników.
Szczególne gratulacje należą się również Ewie Muster-Drażbie, która augustowską trasę pokonała o 20 min szybciej, niż w roku ubiegłym. W biegu charytatywnym towarzyszącym głównej imprezie, wzięła udział Dorota Chmielewska, która przebiegła dystans 10,5 km. Dodatkowo w klasyfikacji sztafet para Jan Bagiński i Bogusław Łapiński zajęła 7. miejsce, a w klasyfikacji generalnej Olecko Biega wywalczyło 11. lokatę na 15 ekip.

269. Jan Bagiński 2:10:13,
272 i Ewa Przemielewska 2:11:45 (debiut).

Olecczanie startowali również w V Iławskim Półmaratonie. Drugie miejsca w kategorii juniorskiej zajęli Agata Korotko i Tomasz Barszczewski, a w juniorkach młodszych Weronika Sienkiewicz była trzecia.
W biegu głównym na dystansie 21,097 km Marcin Brynda z czasem 1:27:02 uplasował się na 38. miejscu (startowało 507 zawodników).