Czarni Olecko wymęczyli zwycięstwo nad Polonią

2015-09-26 19:55:49(ost. akt: 2015-09-27 19:09:40)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Czarni Olecko w 10. kolejce ligi okręgowej na własnym boisku nie bez problemów pokonali 2:1 (1:0) Polonię Lidzbark Warmiński. Zwycięską bramkę już w doliczonym czasie gry zdobył z rzutu karnego Arkadiusz Cichocki.
W pierwszej połowie znaczną przewagę mieli Czarni Olecko, ale potwierdzili ją zdobyciem tylko jednej bramki. Gol dla gospodarzy padł już w 7. min spotkania po strzale Dawida Bieleckiego.
W drugiej połowie do głosu coraz częściej dochodzili goście i w 50. min. wyrównali z rzutu karnego, który wykonywał Piotr Bączek. To pierwsza bramka stracona przez Czarnych na własnym boisku w rozgrywkach ligowych w sezonie 2015/2016.

W 82. min Czarni mogli ponownie wyjść na prowadzenie, ale rzutu karnego nie wykorzystał Daniel Bogdanowicz. Gospodarze nie rezygnowali ze zdobycia zwycięskiego gola i dopięli swego w już w doliczonym czasie gry. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył z rzutu karnego Arkadiusz Cichocki. Jego strzał obronił bramkarz Polonii, ale przy dobitce był bezradny.

Goście kończyli mecz w dziesiątkę, po tym jak po drugiej żółtej kartce boisko w 90. min musiał opuścić Jakub Dajnowski (sędzia przedłużył mecz o 5. min).

Po 10 kolejkach liderem są Orlęta Reszel, które mają 23 punkty. Czarni z 20 punktami zajmują w tabeli 4. miejsce.