Olecczanka wicemistrzynią Polski

2015-10-31 17:23:11(ost. akt: 2015-11-01 18:44:17)
Trener Wojciech Rejterada z medalistami MP w Wieliczkach

Autor zdjęcia: Archiwum OSSWKK

Małgorzata Krajewska z Oleckiej Szkoły Sztuk Walki wywalczyła srebro w kategorii -60 kg na mistrzostwach Polski Seniorów i wagowe juniorów w karate kyokushin w Wieliczce. Medal brązowy zdobył Filip Maksimowicz.
W Wieliczce odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów OPEN i wagowe juniorów, w których wzięło udział 172 zawodników z 65 klubów. Na turnieju nie zabrakło reprezentacji Olecka. Bardzo dobrze spisała się Małgorzata Krajewska, która wywalczyła srebrno w kategorii -60kg. Nasza zawodniczka stoczyła 3 dobre pojedynki. W półfinale w dobrym stylu pokonała zawodniczkę z Jasła i tylko w finale uległa zawodniczce z Zakopanego. Również 3 pojedynki stoczył Filip Maksimowicz. W walce o wejście do strefy medalowej w regulaminowym czasie wygrał z zawodnikiem z Wrocławia. W półfinale Filip przegrał po dogrywce z późniejszym zwycięzcą kategorii z Wieliczki,po kontrowersyjnym werdykcie sędziów. Ostatecznie nasz zawodnik stanął na 3. miejscu podium w kategorii +75 kg. Olecko w klasyfikacji generalnej uplasowało się na wysokim, czwartym miejscu.