Olecczanka mistrzynią Polski Młodzieżowców

2015-11-13 09:29:44(ost. akt: 2015-11-13 09:46:52)

Autor zdjęcia: Archiwum OSSWKK

Angelika Rejterada wywalczyła złoty medal w kategorii kumite light kobiet open na XXVI Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w Radzyminie. To jej trzeci w karierze tytuł mistrzyni kraju, ale pierwszy w starszej kategorii wiekowej.
W mistrzostwach Polski Młodzieżowców Karate Kyokushin rywalizowało 86 najlepszych młodzieżowców (wiek 18 - 21 lat) z 48 klubów, m.in. ze Szczecina, Opola, Konstancina, Ostrołęki, Łomży, Suwałk, Jasła i Leżajska. Wśród nich było dwoje reprezentantów Oleckiej Szkoły Sztuk Walki karate Kyokushin - Angelika Rejterada i Wojciech Luberecki.

Olecczanka, debiutująca w kategorii młodzieżowców zaliczyła świetny występ. Wywalczyła złoty medal w kategorii kumite light kobiet open. W finale spotkała się z Izabelą Dec z Leżajska (medalistką Mistrzostw Polski i Europy), z którą już wcześniej wygrywała startując w kategorii juniorek. I tym razem również górą była zawodniczka z Olecka, która wykorzystała swoje juniorskie doświadczenie i walkę wygrała jednogłośnie. Tym samym sięgnęła po pierwszy tytuł mistrzowski w kategorii młodzieżowców dla oleckiego klubu, a trzeci w karierze Angeliki tytuł mistrzyni kraju (wcześniej dwukrotnie zdobyła tytuł w kategorii juniora). Zawodniczka OSSWKK już za tydzień walczyć będzie na mistrzostwach świata w Japonii (20 - 23 listopada).

— Cieszę się bardzo ze zdobytego tytułu, zwłaszcza że jest mi trudniej przygotowywać się do startów, bo w tym roku rozpoczęłam studia. W weekendy trenuję w Olecku, a w tygodniu ćwiczę sama lub z zawodnikami z warszawskich klubów. Mimo tych trudności udało mi się dobrze przygotować do mistrzostw Polski, chociaż najwyższą formę staram się zyskać na zbliżające się mistrzostwa świata w Tokio — mówi Angelika Rejterada.

Natomiast drugi z oleckich reprezentantów – Wojciech Luberecki może mówić o pechu. W pierwszej walce przegrał z ubiegłorocznym, a jak się później okazało również tegorocznym mistrzem Polski.