II kampania "Białej Wstążki" w Olecku

2015-11-27 10:20:20(ost. akt: 2015-11-27 11:03:36)

Autor zdjęcia: PCPR w Olecku

"Wyjść z cienia przemocy" to hasło pod jakim odbyła się konferencja tegorocznej kampanii "Białej Wstążki". To największa na świecie akcja skierowana przeciw przemocy wobec kobiet. Jej głównym celem jest wsparcie działań zapobiegających przemocy oraz propagowanie dyskusji społecznej o problemie.
W sali widowiskowej Regionalnego Ośrodka Kultury „Mazury Garbate” w Olecku odbyła się konferencja w ramach II kampanii Białej Wstążki” zorganizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

Spotkanie otworzył występ podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowych w Olecku.

W akcję włączyli się także policjanci z oleckiej Komendy Powiatowej Policji w Olecku.
— Policja, jest służbą, której głównym celem jest ochrona życia i zdrowia ludzi, od zawsze podejmującą działania zmierzające do ograniczenia przemocy — mówi komendant Rafał Klauza. — Policjant niejednokrotnie stanowi pierwsze ogniwo w systemie pomocy osobom uwikłanym w „piekło domowego życia w agresji”. Stąd potrzeba wśród funkcjonariuszy szczególnej wiedzy i wrażliwości, na skrajne emocje często nieracjonalne zachowanie u osób doświadczających przemocy, podczas podejmowanej interwencji. Owa wrażliwość, takt i „subtelność” cechują podległych mi policjantów w sytuacjach związanych z przemocą wobec kobiet, niezależnie czy jest to sprawa dotycząca gwałtu, znęcania się, czy też zgłoszenia interwencji w sytuacji zagrożenia.

Podczas konferencji nagrodzono także laureatów konkursu "Stop przemocy w powiecie oleckim".

Spotkanie zakończył wykład dr Jacka Szczepkowskiego z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu "Profilaktyka agresji i przemocy wśród dzieci i młodzieży w podejściu skoncentrowanym na rozwiązaniach".

Patronatem honorowym konferencję objął starosta Marian Świerszcz.

Kampania "Białej wstążki" to największa na świecie kampania mająca na celu przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet, skierowana głównie do mężczyzn i chłopców. Noszenie białej wstążki jest symbolem sprzeciwu dotyczącego stosowania przemocy przez mężczyzn, a także osobistym zobowiązaniem noszącego ją, że nigdy nie będzie stosować, akceptować lub milczeć na temat przemocy wobec kobiet. Idea akcji wywodzi się z Kanady.





Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. sugestia #1867703 | 178.43.*.* 27 lis 2015 16:22

    jakość zdjęć sugeruje poziom wydarzenia, jak nie ma dobrych zdjęć to się ich nie zamieszcza, lepiej nie zamieścić wcale, niż dawać byle co, na uwagę zasługują zdjęcia prac konkursowych i same prace, a temat i inicjatywa jest ok

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5