Sukces karateków Oleckiej Szkoły Sztuk Walki

2015-12-17 11:05:01(ost. akt: 2015-12-17 11:18:52)
Trener Wojciech Rejterada ze swoimi podopiecznymi, którzy startowali w Pucharze Europy w Katowicach

Autor zdjęcia: Archiwum OSSWKK

W Pucharze Europy w Katowicach w karate kyokushin Angelika Rejterada wywalczyła srebrny medal w kategorii team kata seniorów. Jej klubowy kolega Filip Maksimowicz w kategorii kumite juniorów sięgnął po brąz.
W Pucharze Europy wzięło udział ponad 400 zawodników z 16 krajów. Rywalizacja odbywała się w kategorii seniora, juniora, młodzika i kadeta. Na turnieju nie mogło zabraknąć polskiej reprezentacji, w której znalazło się aż sześcioro zawodników Oleckiej Szkoły Sztuk Walki Karate Kyokushin: Angelika Rejterada, Filip Maksimowicz, Małgorzata Krajewska, Patryk Oszczapiński, Kinga Kuklińska i Martyna Grygo. Olecczanie wrócil i z Pucharu Europy z dwoma medalami. Angelika Rejterada wspólnie z Agnieszką Winek z Józefowa i Gabrielą Tomalą z Warszawy wywalczyła tytuł wicemistrzowski w kategorii team kata seniorów.

Drugi medal dla Olecka, tym razem brązowy, wywalczył Filip Maksimowicz w kategorii kumite juniorów powyżej 75 kg.
W Katowicach dobrze walczyli również pozostali reprezentanci Olecka, którzy niestety odpadli przed strefą medalową. Patryk Oszczapiński i Małgorzata Krajewska przegrali po wyrównanych walkach z późniejszymi zwycięzcami swoich kategorii.
Gośćmi honorowymi Pucharu Europy byli kancho Shokei Matsui – prezydent IKO Kyokushinkaikan oraz shihan Katsuhito Gorai.