Karatecy sezon zakończyli mocnym akcentem

2015-12-22 11:11:26(ost. akt: 2015-12-22 11:17:08)

Autor zdjęcia: Archiwum OSSWKK

Aż pięć medali, w tym jeden złoty, zdobyli zawodnicy Oleckiej Szkoły Sztuk Walki w Pucharze Polski w Gdańsku. Na najwyższym stopniu podium stanęła w Gdańsku Małgorzata Krajewska.
W hali sportowej Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku odbył się XXXII Puchar Polski Seniorów i XII Puchar Polski Juniorów i Młodzików w Karate Kyokushin. W turnieju wzięło udział ponad 300 zawodników z 80 klubów.

Olecka Szkoła Sztuk Walki Karate Kyokushin została trzecim klubem w Polsce w kategorii juniora i młodzika.
Na ten sukces złożyło się aż pięć medali zdobytych przez oleckich zawodników. Złoty medal w kategorii juniorek -60 kg wywalczyła Małgorzata Krajewska. Srebro wywalczył Patryk Oszczapiński w kategorii młodzików -55 kg. Na drugim stopniu podium stanął także Marcin Gibowicz w kategorii juniorów -70 kg. Brąz zdobył Filip Maksimowicz w kategorii juniorów +75 kg. Trzecie miejsce zdobyła także Magda Dzienisiewicz w kategorii młodziczek +55 kg.
W Gdańsku dobrze walczył Wojciech Luberecki (senior -65 kg), który przegrał z późniejszym finalistą.

Trener Wojciech Rejterada wysoko ocenia postawę swoich podopiecznych jak i cały sezon.
— Przez ostatni tydzień bardzo mocno pracowaliśmy nad motywacją, aby w trudnych momentach walki umieć przełamać atak przeciwnika i poprowadzić dalszą cześć pojedynku w dogodny dla siebie sposób. Ostatnio właśnie to było najsłabszą stroną naszych zawodników. Jednak praca przyniosła efekty i na tym turnieju, który był ostatnim w tym roku. Za nami bardzo ciężki, pracowity i udany sezon — mówi sensei Wojciech Rejterada.

W minionym sezonie zawodnicy OSSWKK wzięli udział w aż 13 turniejach, w tym w zawodach najwyższej rangi: mistrzostwach świata, gdzie zdobyli 6. miejsce, w mistrzostwach Europy, skąd wrócili z tytułem wicemistrzowskim oraz w Pucharze Europy (wywalczyli srebro i brąz). Łącznie zdobyli 77 medali, w tym 28 złotych, 24 srebrne i 25 brązowych. Organizowali również obozy i pokazy, a także brali udział w trzech obozach międzynarodowych.