Sobota, 23 marca 2019. Imieniny Feliksa, Konrada, Zbysławy

Odpowiedź z Urzędu Miejskiego w Olecku nadeszła 23 grudnia

2015-12-28 09:47:15 (ost. akt: 2015-12-28 09:56:38)

Mimo iż nikt w UM nie przyznał się do zaniedbania spowodowanego wcześniejszym brakiem odpowiedzi, jestem usatysfakcjonowany, bo po publikacji informacji na portalu internetowym www.olecko.wm.pl 21 grudnia, odpowiedź uzyskałem już dwa dni później — napisał do nas Czytelnik.

Mimo iż spodziewałem się odpowiedzi od pani Marianny Kisielskiej - odpowiedzi udzielił mi burmistrz Wacław Olszewski za pośrednictwem Sławomira Hatalskiego – inspektora w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM.

Poniżej prezentuję pełną treść uzyskanej odpowiedzi burmistrza:

W odpowiedzi na Pana maila z dnia 30 listopada 2015 roku w sprawie braku miejsc parkingowych oraz złego stanu technicznego muru wokół cmentarza komunalnego przy ulicy Gołdapskiej informuję:
1) przedmiotowy parking, leży w pasie drogowym drogi wojewódzkiej, której zarządcą jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie (pas drogowy obejmuje grunty aż do muru cmentarza), wobec tego gmina Olecko nie jest właściwa do udzielenia informacji w sprawie tego parkingu, jednakże zauważyć należy, że pas drogowy wraz z parkingiem stanowi drogę publiczną i jest ogólnodostępny dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, niezależnie od tego czy są pracownikami firmy "Prawda" czy odwiedzającymi groby swoich bliskich;
2) sprawa złego stanu technicznego muru wokół cmentarza jest nam znana, dlatego jego gruntowna modernizacja przewidziana była w założeniach budżetowych na 2016 rok, jednakże ze względu na ograniczone możliwości finansowe budżetu gminy Olecko zmuszeni byliśmy odstąpić od tej inwestycji. Jednakże zadanie to pozostaje, jako możliwe do realizacji w przypadku oszczędności w realizacji innych zadań, o czym zdecydujemy po analizie budżetu za pierwsze półrocze 2016 roku;
3) budowa miejsca do składania prochów, tzw. kolumbarium nie jest obecnie planowane, ze względu na brak zainteresowania ze strony mieszkańców.

Wacław Olszewski, burmistrz Olecka

Według uzyskanej odpowiedzi w punkcie pierwszym, jeśli na parkingu zaczną parkować ciężarówki mają do tego pełne prawo. Pytanie, więc kto i w jakim celu wybudował przy cmentarzu parking, na którym przyjeżdżający na groby nie mają szansy zaparkować. Pracownicy firmy z chęcią parkowaliby na terenie zakładu, niestety, utworzony tam parking jest zbyt mały. Są jednak możliwości na jego powiększenie, ale to zależy już od dobrej woli właściciela firmy. Stan muru cmentarnego jest w złym stanie nie od dzisiaj. Śledząc coroczne założenia budżetowe aż trudno uwierzyć, że w tym roku był nawet nieoficjalny plan takiej inwestycji. Co do kolumbarium mogło by ono powstać w części muru, jednocześnie oszczędzając miejsce na tradycyjne pochówki. Jeśli nie informuje się mieszkańców, że jego utworzenie zredukowałoby koszty pogrzebu i pozwoliło na zaoszczędzeniu miejsca trudno dziwić się brakiem zainteresowania jego utworzeniem. Dzięki jego brakowi firmy pogrzebowe mają zapewnione wyższe dochody.
O sprawie pisaliśmy tutaj
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: RonaldSebastianStudnicki

Zobacz także

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Prawda #1892534 | 91.240.*.* 29 gru 2015 20:56

  co do parkingu przy cmentarzu to nie wiem Czy go nie zrobil pan Prawda pamietam czasy jak tam stal tam ochroniarz od Prawdy i wyganial tych co na cmentarz pierwszenstwo mieli pracownicy to bylo przed swientem zmarlych

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Jak sobie przypominam #1892483 | 91.233.*.* 29 gru 2015 20:07

   jak sobie przypominam o kolumabrium w poprzedniej kadencji bardzo zabiegał ówczesny radny Janusz Zero. Więc teoria że firmy pogrzebowe temu przeszkadzaja jest absurdem. Natomiast wiadomo ze bardzo wiele w tej chwili pogrzebów w olecku jest przeprowadzanych z urnami . Uwazam że temat jest jak najbardziej aktualny.

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. on #1892458 | 83.6.*.* 29 gru 2015 19:35

   P.Burmistrzu - czy kogoś Pan pytał o kolumbarium ? Najwyraźniej opiera się Pan na nieśmiertelnej P.Kierowniczce która miałaby zkłócony tryb pracy gdyby w końcu coś miała zrobić.

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. sam #1892419 | 178.183.*.* 29 gru 2015 18:35

   Kolumbarium nigdy nie będzie, dopóki kierownikiem wydziału gospodarki komunalnej będzie ta sama osoba. Ona wie swoje i koniec. zapotrzebowanie nie ma, śmiechu warte, wystarczy zobaczyć, że ludzie sami je robią, bo ogólnie niby nie ma zapotrzebowania.

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. pytka #1892364 | 79.254.*.* 29 gru 2015 17:22

   A co na to Josko?

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (10)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages