Granit poległ w starciu z Jaćwingami

2016-02-20 00:36:58(ost. akt: 2016-02-20 00:46:27)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Szczypiorniści Granitu Czarnych Olecko w meczu III ligi podlaskiej przegrali 27:30 (14:13) z Jaćwingami Gołdap. Mecz rozegrano w hali Lega.
Gołdapianie w pełni zrewanżowali się szczypiornistom Granitu, z którymi w pierwszej rundzie III ligi przegrali 24:25. W meczu rozegranym w piątek (19 lutego) w hali Lega w Olecku gospodarze spotkania tylko w pierwszej połowie spisywali się całkiem dobrze i do przerwy prowadzili 14:13. W drugiej odsłonie spotkania wyglądali na rozkojarzonych i gra im się nie kleiła, w przeciwieństwie do Jaćwingów, którzy rozkręcili się na dobre. W dodatku mieli atut w postaci świetnie spisującego się bramkarza Mateusza Warmusa, który wychodził obronną ręką z wielu opresji. Bardzo dobrze bronił też rzuty karne.

Ostatecznie Jaćwingowie wygrali 30:27.

- Z Oleckiem zawsze ciężko nam się grało i tym bardziej cieszę się z wygranej. Mam nadzieję, że w końcu przełamaliśmy złą passę, bo w pierwszej rundzie zupełnie nam nie szło. Wierzę, że teraz pójdziemy do przodu i będzie już tylko lepiej i jeszcze kilka punktów zbierzemy - podsumowuje mecz Andrzej Sztuk, trener Jaćwingów.

- Na początku meczu, gdy zespół wypełniał założone cele, to wszystko było w porządku, choć mieliśmy mały przestój. W drugiej połowie moi zawodnicy nie zagrali tego, czego od nich oczekiwałem i na skutki nie trzeba było czekać. W końcówce można było jeszcze powalczyć o remis, ale brak konsekwencji i zbyt statyczna gra nie pozwoliły na to – mówi trener Granitu Dariusz Dźwilewski