Gimnazjaliści walczyli o Puchar Dyrektora ZST

2016-03-01 22:55:21(ost. akt: 2016-03-01 23:32:34)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

IX Otwarty Turniej Halowy Piłki Nożnej Chłopców wygrała drużyna Gimnazjum nr 2 w Olecku, która w finale po rzutach karnych pokonała ekipę z Wieliczek. Trzecie miejsce wywalczyli piłkarze z Kowali Oleckich.
W turnieju o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych rywalizowało dziewięć drużyn z reprezentujących gimnazja z gmin: Olecko, Kowale Oleckie, Raczki, Bakałarzewo, Świętajno i Gołdap.

W pierwszej fazie zawodów zespoły walczyły w dwóch grupach o dwa czołowe miejsce premiowane awansem do półfinałów.

PÓŁFINAŁY:
Gimnazjum Kowale Oleckie - Gimnazjum Wieliczki 0:0 (1:2 rzuty karne)
Gimnazjum nr 2 Olecko - Gimnazjum Bakałarzewo 2:0
FINAŁ:
Gimnazjum nr 2 Olecko - Gimnazjum Wieliczki 0:0 (2:0 rzuty karne)

najlepszym zawodnik - Krystian Kuźba z Gimnazjum w Kowalach Oleckich,
najlepszy bramkarz - Michał Złotnik z Gimnazjum nr 2 w Olecku.

WYNIKI GRUPOWE:
Grupa A:
Raczki – Świętajno 2:2, Grabowo – Bakałarzewo 0:5, Raczki – Wieliczki 1:1, Świętajno- Grabowo – 3:0, Bakałarzewo – Wieliczki 3:2, Raczki – Grabowo 4:0, Świętajno – Bakałarzewo 1:2, Grabowo- Wieliczki 0:5, Raczki – Bakałarzewo 1:1, Świętajno – Wieliczki 0:3.
Grupa B:
Kowale – Sokółki 5:0, Gimn. 2 - Gimn.1 5:1, Kowale – Gimn.2 0:0, Sokółki – Gimn.2 1:2, Kowale – Gimn.1 5:0, Sokółki – Gimn.2 4: 0