Trzy medale oleckich karateków

2016-03-19 23:12:24(ost. akt: 2016-03-19 23:17:22)

Autor zdjęcia: Archiwum OSSWKK

W Dobrym Mieście odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego Karate Kyokushin. Startowali w nich oleccy karatecy, którzy wywalczyli srebrny medal i dwa brązowe.
W mistrzostwach wzięło w nich udział 253 zawodników z 35 klubów z województw: mazowieckiego, lubelskiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Olecko na zawodach reprezentowała 4-osobowa ekipa Oleckiej Szkoły Sztuk Walki.

Najlepiej spisał się Marcin Gibowicz, który zajął 2. miejsce w kategorii kumite juniorów -70 kg. Trzecie miejsce w kategorii juniorów +75 kg wywalczył Kacper Jankowski. Brązowy medal wywalczyła również Małgorzata Krajewska w kategorii kumite juniorek -60 kg.
Dobrze walczyła także Magda Dzienisiewicz startująca w kategorii juniorek +60 kg. W walce o wejście do strefy medalowej przegrała z zawodniczką z Łomży.