Oleccy karatecy walczyli w Zambrowie

2016-03-24 09:58:08(ost. akt: 2016-03-24 10:46:58)

Autor zdjęcia: Archiwum OSSWKK

W tegorocznym II Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Zambrowa wzięło udział niemal 350 zawodników. Na turnieju nie mogło zabraknąć reprezentacji Oleckiej Szkoły Sztuk Walki Karate Kyokushin.
Wszyscy zawodnicy zostali podzieleni na poziom zaawansowania (osobno rywalizowały pomarańczowe pasy - osoby ćwiczące do 3 lat), a osobno niebieskie z żółtymi-osoby trenujące dłużej). Na turnieju, który odbył się 7 marca, nie mogło zabraknąć reprezentantów Oleckiej Szkoły Sztuk Walki Karate Kyokushin, dla których był to turniej rozpoczynający y sezon.

Spośród oleckich zawodników najlepiej wypadła Magda Dzienisiewicz, która nie miała sobie równych w kategorii juniorek. Pewnie przebrnęła przez wszystkie walki i zwyciężyła.

Na podium stanął również Dawid Sawicki w kategorii kadetów młodszych - 35 kg. Olecczanin stoczył cztery dobre walki, jedną z nich wygrywając przed czasem dzięki celnym kopnięciom w głowę. Odpadł dopiero w walce o wejście do finału i ostatecznie uplasował się na 3. miejscu. Olecki zawodnik zaliczył również dobry występ w bardzo obsadzonej kategorii kata (48 zawodników), w której uplasował się na 4. miejscu.

Piąte miejsce w kata w kategorii młodziczek zajęła również Dominika Wojciechowska.