Siedem medali oleckich karateków w V Turnieju IKO Mazovia Cup

2016-03-28 21:36:15(ost. akt: 2016-03-28 22:29:52)

Autor zdjęcia: Archiwum OSSWKK

Medal z najcenniejszego kruszcu wywalczyli Patryk Oszczapiński w kategorii kumite młodzików oraz Małgorzata Krajewska w kumite juniorek. Srebro zdobyły Kinga Kuklińska i Natalia Słowikowska. Na najniższym stopniu podium stanęli Marcin Gibowicz, Dawid Sawicki i Karol Bertman.
W turnieju w Piasecznie wzięło udział blisko 400 zawodników z 32 klubów z Polski, między innymi z: Warszawy, Poznania, Olsztyna, Leżajska, Szczytna, Malborka i z Białorusi. Na turnieju nie mogło zabraknąć reprezentacji Oleckiej Szkoły Sztuk walki karate Kyokushin, która wróciła z siedmioma medalami.

Złoto w kategorii kumite młodzików -60 kg wywalczył Patryk Oszczapiński, który pewnie wygrał swoje walki. Pierwsze miejsce w kategorii kumite juniorek -65 kg zdobyła również Małgorzata Krajewska.

Drugie miejsce zajęły Kinga Kuklińska, a także Natalia Słowikowska w kategorii pierwszy krok seniorek -55 kg, która stoczyła dwurundową walkę (tzw. superfight).

Trzecie miejsca zajęli: Marcin Gibowicz, Dawid Sawicki, Karol Bertman.