Czarni udanie rozpoczęli piłkarską wiosnę i już czekają na kolejnego rywala

2016-04-07 11:33:28(ost. akt: 2016-04-07 11:57:43)
W I rundzie ligi okręgowej Czarni na własnym boisku zaledwie bezbramkowo zremisowali z Granicą

Autor zdjęcia: Marta Ankianiec

W 19. kolejce ligi okręgowej Czarni Olecko na wyjeździe wygrali 2:0 z Granicą Bezledy po bramkach Ariela Tusznio i Arkadiusza Cichockiego. W sobotę, 9 kwietnia podejmują Victorię Bartoszyce.
W pierwszym meczu rundy wiosennej Czarni Olecko zmierzyli się na wyjeździe z Granicą Bezledy, z którą jesienią zremisowali u siebie bezbramkowo. W pierwszej połowie gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Czarni mieli kilka razy zagrozili bramce rywali, ale bliżsi objęcia prowadzenia byli gospodarze. Nie potrafili jednak wykorzystać dwóch bardzo dogodnych sytuacji na objęcie prowadzenia. W drugiej połowie szczęście było po stronie olecczan, którzy dwukrotnie po kontrze zdobyli bramki. Pierwszą w 72. min strzelił Ariel Tusznio, a w 90. min wynik spotkania na 2:0 ustalił Arkadiusz Cichocki.
— Nie był to łatwy mecz, szczególnie stan boiska nie pozwalał na normalne granie w piłkę. Z konieczności drużyny skupiły się na grze "długą" piłką, bo na tym boisku nie można było nic innego zrobić. Tym bardziej cieszą trzy punkty z tak trudnym i niewygodnym przeciwnikiem. Najważniejsze, że wygraliśmy i już skupiamy się na kolejnym meczu — mówi Adam Wyszyński, trener Czarnych.

Czarni Olecko: Andrzej Szyszko - Michał Wasilewski, Wojciech Czereszewski, Adam Wyszyński, Maciej Kosiński - Dawid Bielecki, Piotr Jasiński (90' Wargala), Areil Tusznio, Piotr Matwiejczyk (74' Adam Zdancewicz), Mateusz Knoch - Arkadiusz Cichocki

W sobotę, 9 kwietnia (godz. 16) Czarni podejmują Victorię Bartoszyce. Mecz zostanie rozegrany na głównym stadionie MOSiR.