Sportowa rywalizacja na Wiewiórczej Ścieżce

2016-05-13 10:42:49(ost. akt: 2016-05-13 11:52:19)
Przed rokiem na starcie III Oleckiej Trzynastki stanęło 170 biegaczy

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Stowarzyszenie Olecko Biega zaprasza do udziału w IV Oleckiej Trzynastce – biegu Wiewiórczą Ścieżką wokół jeziora Oleckie Wielkie na dystansie 13 km. Imprezie towarzyszą Biegi Brzdąca, Urwisa, Żaka oraz Bieg Młodzieżowy. Zapraszamy też do kibicowania.
Udział w IV Oleckiej Trzynastce już zgłosiło około 190 biegaczy z całej Polski.
Przed rokiem na starcie stanęło 170 zawodników. Wówczas po raz trzeci z rzędu wygrał Daniel Mikielski z Olsztynka. Przy okazji o 6 sekund poprawił własny rekord trasy, którą pokonał w 43,59 min.

IV Olecka Trzynastka, sobota 14 maja, stadion miejski w Olecku

PROGRAM:
09.00 – 10.30 weryfikacja zawodników oraz zapisy zawodników biegu głównego
09.00 – 10.30 zapisy do biegów dziecięcych
10.45 – przeprowadzenie rozgrzewki przez instruktor fitness Jolantę Jarosz
10.55 – uroczyste otwarcie imprezy przez Burmistrza Olecka Wacława Olszewskiego oraz Nadleśniczego Nadleśnictwa Olecko Zbigniewa Poniatowskiego
11.00 – START IV OLECKIEJ TRZYNASTKI
11.05 - Bieg Brzdąca 3 - 6 lat na dystansie 100 metrów (ur. 2010-2013)
11.10 - Bieg Urwisa 7 – 9 lat na dystansie 400 metrów (ur. 2007-2009)
11.15 - Bieg Żaka 10 - 13 lat na dystansie 800 metrów (ur. 2003-2006)
11.25 - Bieg Młodzieżowy 14 - 16 lat na dystansie 1200 metrów (ur. 2000-2002)
12.30 -13.30 – posiłek regeneracyjny
13.40 – dekoracja zwycięzców, losowanie nagród wśród uczestników biegu
oraz zakończenie zawodów

W zawodach mogą brać udział osoby pełnoletnie oraz osoby niepełnoletnie mające co najmniej 16 lat (decyduje rok urodzenia).
Osoby małoletnie, które nie ukończyły do dnia zawodów 18 lat (16 – 18 lat) są zobowiązane do stawienia się wspólnie z opiekunem prawnym do biura zawodów w celu podpisania oświadczeniu o wyrażeniu zgody na udział w biegu (oświadczenie będzie dostępne w dniu zawodów). Opiekun prawny powinien posiadać dokument potwierdzający tożsamość.
Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie zaświadczenia lekarskiego o zdolności do biegania lub własnoręczne podpisanie oświadczenia o braku przeciwwskazań zdrowotnych do uczestnictwa w biegu dostępnym w biurze zawodów.

KOMUNIKAT
W dniu 14 maja 2016 roku w godz. od 11.00 – do 13.00 na Wiewiórczej Ścieżce nad Jeziorem Oleckie Wielkie wystąpią utrudnienia w ruchu związane z odbywającą się imprezą biegową IV Olecka Trzynastka. W związku z powyższym apelujemy do wszystkich osób korzystających ze ścieżki o dostosowanie się do poleceń pilotów biegu, służb porządkowych oraz zachowania szczególnej ostrożności.