Olecko Biega w Warszawie, Krakowie i Suwałkach

2016-05-30 22:12:14(ost. akt: 2016-05-31 09:23:56)

Autor zdjęcia: Archiwum Stowarzyszenia Olecko Biega

Kamil Przemielewski ze Stożnego udanie zadebiutował w Orlen Maratonie w Warszawie. Natomiast Paweł Piotrowski i Karol Zaniewski z powodzeniem starowali w 15. PZU Cracovia Maraton. Olecczanie startowali też w Suwałkach.
Kamil Przemielewski był jedynym biegaczem reprezentującym Stowarzyszenie Olecko Biega startującym w Orlen Warsaw Marathon. Był to jego debiut na tym dystansie. Mieszkaniec Stożnego z bardzo dobrym czasem 3:41:03 zajął 2413. miejsce w kategorii open i 937. w K-30.
Czwartą edycję Orlen Warsaw Marathon ukończyło 8150 biegaczy. Zwyciężył Artur Kozłowski z rezultatem 02:11:54.

Dwóch innych zawodników ze Stowarzyszenia Olecko Biega - Marcin Paweł Piotrowski oraz Karol Zaniewski brali udział w 15. PZU Cracovia Maraton. Pierwszy z nich z czasem 04:10:04 zajął 3381. miejsce w kategorii open oraz 979. w M-40. Tym samym o 14 minut pobił swój czas z maratonu w Dębnie, w którym startował 3 kwietnia 2016.
Z kolei Karolowi Zaniewskiemu, mimo kontuzji kolana na 25 km, udało się ukończyć bieg z czasem 04:49:43, który pozwolił na zajęcie 4947. miejsca klasyfikacji generalnej i 1581. w kategorii M-30.
Na starcie maratonu stanęła rekordowa liczba blisko 5700 biegaczy. Na mecie triumfował Kenijczyk Cosmas Mutuku Kyeva. Przebiegł trasę z czasem 2:11:58.

Natomiast w sobotę, 28 maja w Suwałkach odbył się festiwal biegów, w którym na dystansie 10,5 km startowało 259 zawodników. Wśród nich nie zabrakło reprezentacji Stowarzyszenia Olecko Biega, którzy zajęli miejsca: 20. Kamil Przemielewski (44:06), 21. Przemysław Tomczyk (44:08), 80. Cezary Gierszewski (50:09), 91. Agata Korotko (50:54), 92. Marcin Piotrowski (50:42), 144. Dariusz Gałaszewski (55:30), 166. Ewa Przemielewska (56:52), 192. Wojciech Jegliński 1:00.07),193. Jan Bagiński (1:00.08), 194. Ewa Muster - Drażba (1:00.11), 195.Sławomir Sienkiewicz (1:00.12). Zwyciężył Biwor Wyeliffe z Kenii z czasem 33:35.
Rywalizacja w ćwierć maratonie odbywała się od późnych godzin popołudniowych do nocy.