środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Dzieci odwiedziły schronisko dla zwierząt

2016-06-22 11:08:31 (ost. akt: 2016-06-22 11:16:11)

Autor zdjęcia: Ewa Filon

Rozbudzenie dziecięcej miłości do zwierząt, rozwijanie wrażliwości na krzywdę oraz kształtowanie gotowości niesienia pomocy potrzebującym zwierzętom, to główny cel działań podjętych w ramach szkolnej akcji pod hasłem "Ogród Dobrych Uczynków" zorganizowanej w Centrum Edukacji Specjalnej przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku.

Już po raz kolejny zorganizowano zbiórkę karmy dla potrzebujących psów. Jak co roku rodzice i opiekunowie dzieci i młodzieży z Centrum Edukacji Specjalnej wykazali się ogromną wrażliwością na los bezdomnych zwierząt, dzięki czemu udało nam się zebrać wiele żywności potrzebującym czworonogom.

Podsumowaniem akcji była wizyta najmłodszych uczniów oraz dzieci z oddziału przedszkolnego w Schronisku dla Zwierząt "Sianożęć" w Suwałkach, podczas której zebraną karmę przekazano na ręce właściciela schroniska Bogdana Lauryna.

W trakcie spotkania dzieci zwiedziły schronisko, dowiedziały się, w jaki sposób dostają się tam zwierzęta oraz jakie warunki należy spełnić, aby zaadoptować czworonoga.

Wizyta w schronisku i kontakt z pupilami okazały się niesamowitym przeżyciem emocjonalnym dla wychowanków Centrum Edukacji Specjalnej. Była to wielka lekcja wrażliwości i miłości do zwierząt. Za okazane serce i pomoc dzieci otrzymały słodki upominek.

Marlena Truchan


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz, klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages