Poniedziałek, 22 kwietnia 2019. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Niech żyje bal... w gimnazjum w Kijewie

2016-07-01 10:20:08 (ost. akt: 2016-07-01 10:28:12)

Autor zdjęcia: Gimnazjum z Oddziałami Interacyjnymi w Kijewie

Uczniowie klas trzecich Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Kijewie wraz z rodzicami i pracownikami szkoły bawili się na balu gimnazjalnym.

17 czerwca 2016 roku był dla trzecioklasistów Gimnazjum w Kijewie wyjątkowym piątkiem. Tego dnia postanowili z hukiem rozstać się ze szkołą i podczas wspólnej zabawy pożegnać się z koleżankami, kolegami i nauczycielami. Dlatego zorganizowali bal gimnazjalny, na który zaprosili rodziców, pracowników szkoły oraz uczniów klasy drugiej. Udekorowali szkolny hol, przygotowali wyśmienity poczęstunek, dziewczęta wystroiły się w balowe sukienki, chłopcy włożyli koszule i garnitury - wszystko, by doniośle świętować tę chwilę. We wspomnianych przygotowaniach gimnazjalistom pomagały wychowawczynie: Danuta Adamska i Agnieszka Gryniewicz oraz dyrektor - Teresa Sulima.

Uczestnicy balu zebrali się o godzinie 18 na placu przed szkołą, by uroczyście rozpocząć imprezę. Uczniowie Karolina Mróz i Rafał Oleszczuk przywitali zebranych i zaprosili do obejrzenia tańca trzecioklasistów słowami: "Poloneza czas zacząć!". Mimo tradycyjnej zapowiedzi nie był to wcale tradycyjny polonez. Uczniowie przygotowali układ taneczny do remixu poloneza z muzyką techno. W związku z tym poza krokiem poloneza uczniowie zaprezentowali grupowy układ z wymyślonymi przez siebie figurami. Takie połączenie fantastycznie wykonane przez uczniów z doskonałą synchronizacją wywarło niesamowite wrażenie na oglądających.

Po tej części artystycznej wszyscy udali się do sal, by poczęstować się przygotowanymi przez uczniów i ich rodziców smakołykami. A już za chwilę uczniowie i nauczyciele wirowali w rytm muzyki na parkiecie. Nie zabrakło dobrej zabawy, szalonego tańca, obowiązkowego "pociągu" i wzruszającej piosenki "Ostatni raz z moją klasą" - granej wielokrotnie jako dyżurny "taniec-przytulaniec". Jednak najbardziej zapisał się w pamięci moment, kiedy wszyscy uczniowie - trzecio- i drugoklasiści - jeszcze raz zatańczyli remix poloneza. Nieistotne były kroki, liczyła się wspólna zabawa. A zabawa była naprawdę udana i trwała niemal do białego rana.

Agnieszka Gryniewicz


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: gimnazjumkijewo

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages