Oleccy biegacze nie zwalniają tempa

2016-09-21 15:10:21(ost. akt: 2016-09-21 15:32:12)

Autor zdjęcia: Archiwum Stowarzyszenia Olecko Biega

W weekend 17-18 września zawodnicy Stowarzyszenia Olecko Biega oraz Czarnych Olecko wzięli udział w dwóch imprezach: XXIV Crossie Gołdapskim oraz w VI Top Auto Białystok Bieg.
W sobotę, 18 września, na start crossie zdecydowało się pięciu lekkoatletów MLKS Czarni Olecko. Wszyscy mieli do pokonania dystans 1500 m.
W kategorii dziewcząt szkół gimnazjalnych 3. miejsce zajęła Patrycja Motulewicz.
Wśród chłopców wygrał Michał Rożenko, a na 11. miejscu zawody zakończył Kacper Murawski.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych 1. miejsce zajęła Angelika Jakubiec, a 2. Alicja Pietruczuk.

W biegu głównym na dystansie 7.2 km startowało siedmiu zawodników z Olecka.
Wyniki: 11. Kamil Jegliński 28:30 i 1. w M20
18. Jarosław Jasiński 29:12 i 3. w M40
20. Mariusz Morawski 29:19 i 4. w M40
38. Gerard Rożek 32:45
43. Alicja Pietruczuk 34:23 i 1. w K19 (Czarni Olecko)
54. Jan Bagiński 39:20 i 3. w M60+
55. Ewa Muster – Drażba 40:18 i 2. w K40
57. Marcin Piotrowski 40:19
Bieg ukończyło 59 zawodników.

W niedzielę, 18 września, w Białymstoku walczyło pięciu olecczan.
Na 5 km Kamil Sowa uzyskał 20:28 zajmując 25. miejsce, natomiast Weronika Sienkiewicz była 8. kobietą z czasem 22:52. Bieg na 5km ukończyło 547 zawodników.

Na 10 km najwyżej sklasyfikowany na 19. miejscu był Marcin Brynda z czasem 36:02. W mocnej obsadzie wśród startujących Polaków był na 8. miejscu.
Kamil Jegliński linię mety przekroczył na 75. miejscu z czasem 41:16.
Wśród kobiet Agata Korotko zajęła 14. miejsce z czasem 45:52. Wśród Polek zajęła wysokie 10. miejsce oraz 2 w kat. do 19 lat.