Wtorek, 18 grudnia 2018. Imieniny Bogusława, Gracjana, Laury

Ruszyło głosowanie na projekty w ramach budżetu obywatelskiego w Olecku

2016-09-30 10:36:01 (ost. akt: 2016-09-30 12:52:55)

Autor zdjęcia: UM Olecko

Rozbudowa parku linowego dla dzieci przy alei 450-lecia Olecka, a może plac zabaw przy ul. Gołdapskiej 16? O tym zadecydują mieszkańcy, głosując na wybrany projekt już od piątku, 30 września. Gosowanie potrwa do 14 października 2016 roku.

Głosować będzie można zarówno w formie elektronicznej, jak i tradycyjnej . O tym, który projekt znajdzie się w projekcie budżetu na 2017 r., będzie wiadomo po 18 października 2016 r.

Głosowanie w formie elektronicznej (aplikacja na stronie www.olecko.pl w zakładce "Budżet obywatelski") - kliknij ten link, by zagłosować:

Kliknij, by zagłosować


Głosowanie tradycyjne - poprzez złożenie karty do głosowania w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Olecku.

Czego dotyczą projekty podlegające głosowaniu?

1. Projekt rozbudowy parku linowego dla dzieci przy alei 450-lecia Olecka (naprzeciwko skate parku) zakłada rozbudowę o kolejne urządzenia piramidy linowej jako rozszerzenie i uatrakcyjnienie oferty dla dzieci.

2. Projekt budowy placu zabaw przy ul. Gołdapskiej 16 (teren między blokiem a parkingiem) dotyczy budowy placu zabaw z uwzględnieniem stref dla dzieci młodszych i starszych (np. huśtawki, zjeżdżalnie itp.).

Kto może głosować?

Mieszkaniec gminy Olecko, czyli osoba, która ukończyła 18 lat (najpóźniej w dniu głosowania) i nie jest ubezwłasnowolniona, posiadająca czynne prawo wyborcze, której prawo to nie zostało odebrane prawomocnym wyrokiem sądowym (pozbawienie praw publicznych) na terenie gminy, stale zamieszkująca na jej obszarze (zamieszkanie potwierdzone zameldowanie, weryfikowane na podstawie bazy PESEL).

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages