Zwycięstwo Czarnych Olecko

2016-10-22 21:55:44(ost. akt: 2016-10-23 23:35:25)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

W 14. kolejce ligi okręgowej Czarni Unia Olecko na własnym boisku pokonali 2:0 (1:0) Cresovię Górowo Iławeckie. Obie bramki zdobył Michał Wargala.
Mecz był rozgrywany w bardzo trudnych warunkach, przy rzęsiście padającym deszczu. Pierwsza połowa należała zdecydowanie do gospodarzy, którzy potwierdzili ją zdobyciem bramki w 17. min po strzale Michała Wargali. Później Czarni mieli jeszcze kilka okazji na podwyższenie wyniku. Dwukrotnie trafiali w poprzeczkę i raz w słupek, m. in. po uderzeniu Kamila Żylińskiego piłka odbiła się od poprzeczki i raczej uderzyła tuż za linią bramkową, ale sędzia gola nie uznał.

W drugiej połowie mecz się wyrównał, momentami inicjatywa należała do gości, ale to Czarni cieszyli się ze zdobycia drugiej bramki.
W 68. min wynik spotkania na 2:0 ustalił Wargala, który z 16 m huknął pod poprzeczkę.

Podopieczni trenera Karola Sobczaka z dorobkiem 25 punktów zajmują 6. miejsce w tabeli V ligi.