Wiktor Żenda z Olecka pobił rekord Polski

2016-10-26 10:15:22(ost. akt: 2016-10-26 20:36:41)
Ekipa OSN Amfiprion na zawodach w Toruniu

Autor zdjęcia: Archiwum OSN Amfiprion Olecko

Pływacy OSN Amfiprion aż 34 razy stawali na podium III rundy Klubowego Pucharu Polski w pływaniu w płetwach w Toruniu. Wiktor Żenda na dystansie 200 m BF ustanowił rekord Polski.
W zawodach wzięło udział 194 pływaków z 14  klubów z całej Polski,a wśród nich 26-osobowa ekipa OSN Amfiprion. Oleccy pływacy wielokrotnie stawali na podium, zdobywając 34 medale w kategoriach indywidualnych oraz 2 krążki w konkurencjach sztafetowych.

Fenomenalnie spisał się Wiktor Żenda, który w kategorii wiekowej E (11 lat  i młodsi) na dystansie 200 m BF prawie o pół sekundy pobił 4-letni rekord Polski (2:07:92).

Paweł Masalski - 2 złote medale: 100 i 200 m BF i srebrny: 50 m BF w kat. C,
Piotrek Modzelewski - 2 złote medale 200 i 400 m PP i brązowy: 100 m PW w kat. C
Mateusz Biszewski - złoty medal: 200 m PP, brązowy: 100 m PW w kat. A,
Filip Drażba – srebrny medal: 400 m PP i brązowy: 200 PP w kat. C,
Dawid Mitin – srebrny medal: 200 m BF i brązowy: 100 m BF w kat. D,
Antek Witkowski – 2 brązowe medale: 50 m i 200 m BF w kat. E.

* PW - konkurencje pod wodą

W sztafetach mieszanych, zawodnicy OSN Amfiprion w składzie: Gabriela Biszewska, Natalia Hatalska, Wiktor Żenda i Dawid Mitin wywalczyli 2 medale: srebrny w konkurencji 4 x 50 m BF i brązowy w konkurencji 4 x 50 PP.

W końcowej klasyfikacji indywidualnej puchar dla najlepszego zawodnika w kat. C wywalczył Paweł Masalski.

OSN Amfiprion zakończył zmagania w klasyfikacji klubowej na 4. miejscu.

W Toruniu starowało również pięcioro reprezentantów UKS Tryton Olecko. Najbliżej podium był Igor Wieloch, który zajął 4.miejsca na 25 PW i 200 m BF. Startował również olecczanin Błażej Gałkowski reprezentujący Nautilus Jastrzębie-Zdrój, który trzy razy stawał na najwyższym stopniu podium na 50 m PP, PW i PF oraz wywalczył srebrny medal w sztafecie mieszanej 4x100 m PP.