Sobota, 26 maja 2018. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Kolejni kierowcy „na podwójnym gazie”

2016-10-26 11:52:12 (ost. akt: 2016-10-26 11:53:48)

Autor zdjęcia: archiwum policji

Pomimo licznych apeli i działań prowadzonych przez policjantów z Olecka na drogach powiatu oleckiego nadal nie brakuje kierujących „na podwójnym gazie”.

W poniedziałek, 24 października około godz. 16:00 oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w Plewkach doszło do kolizji. Kiedy policjanci ruchu drogowego pojechali na miejsce ustalili, że kierujący osobowym oplem najprawdopodobniej zasnął na kierownicą i zjechał na pobocze.
Podczas wykonywanych czynności od mężczyzny był wyczuwalny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie około 2,5 promila alkoholu. Mariuszowi B. zatrzymano prawo jazdy.

Drugi kierujący na „podwójnym gazie” wpadł w Olecku około godz. 18:00. Kierujący audi Marek D. skręcił w drogę podporządkowaną i wymusił pierwszeństwo przejazdu policjantom. Policjant kierujący radiowozem musiał gwałtownie hamować, by uniknąć zderzenia. Kierowca audi zatrzymał się kilka metrów dalej, ale kiedy podszedł do niego policjant i otworzył drzwi, próbował on odjechać. Policjant zabrał mu kluczki, by uniemożliwić dalszą jazdę.Podczas wykonywanych czynności mieszkaniec Olecka chwiał się na nogach i miał bełkotliwa mowę. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Ponadto Marek D. podczas kontroli nie posiadał przy sobie żadnych wymaganych dokumentów.

Przypomnijmy, że w maju 2015 roku weszły w życie zmiany w kodeksie karnym, które m.in. dotyczyły nietrzeźwych kierujących. W znowelizowanych przepisach wydłużono okres, na jaki orzekany jest środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów, z 10 do 15 lat, przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten jest orzekany określono na poziomie 3 lat.
Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd orzeka obligatoryjnie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.
KPP w Olecku

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Jan #2098356 | 208.78.*.* 26 paź 2016 13:38

    Patole z Olecka ! Strach jest wyjsc w niedziele do miasta narabanie jezdza po sobocie a policja udaje ze nie ma problemu !

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages