Magda Dzienisiewicz brązową medalistką mistrzostw Polski

2016-11-04 12:00:00(ost. akt: 2016-11-04 14:49:36)
Magda Dzienisiewicz ( z żółtym pasem) na podium mistrzostw Polski

Autor zdjęcia: Archiwum OSSWKK

Magda Dzienisiewicz w swoim debiucie na mistrzostwach Polski w karate kyokushin od razu stanęła na podium. Zawodniczka Oleckiej Szkoły Sztuk Walki brązowy medal wywalczyła w kategorii juniorek młodszych powyżej 60 kg.
W XVII Mistrzostwach Polski Seniorów i Juniorów Karate Kyokushin w Olsztynie rywalizowało ponad 200 zawodników z około 60 ośrodków z całej Polski. Nasze miasto reprezentowało dwoje karateków Oleckiej Szkoły Sztuk Walki - Magda Dzienisiewicz i Marcin Gibowicz.

Magda Dzienisiewicz, podopieczna trenera Wojciecha Rejterady , wywalczyła brązowy w kategorii juniorek młodszych powyżej 60 kg.
— Spełniłam swoje marzenie, choć na pewno byłabym bardziej zadowolona ze złota, które jednak w tym roku było poza moim zasięgiem. Wiem, że muszę jeszcze mocniej trenować i bardziej trzymać się założonej taktyki, bo w walce decydującej o wejście do finału trochę się pogubiłam, a wtedy może za rok sięgnę po złoto — mówi Magda Dzienisiewicz.

Drugi olecki zawodnik Marcin Gibowicz miał mniej szczęścia i odpadł w pierwszej walce.

Już w najbliższą sobotę reprezentanci OSSWKK powalczą o medale w XVII Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa.