Udany start karateków z Olecka na turnieju w Józefowie

2016-11-20 11:11:46(ost. akt: 2016-11-20 11:20:39)

Autor zdjęcia: Archiwum OSSWKK

Cztery medale wywalczyli podopieczni sensei Wojciecha Rejterady w silnie obsadzonych zawodach o Puchar Burmistrza Józefowa. Złoto w kategorii kadetek poniżej 50 kg wywalczyła Kinga Kuklińska.
XVII Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa dla dzieci poniżej 14. roku życia odbył się z udziałem 471 karateków z 39 najlepszych klubów Polski, m.in. z Warszawy, Ciechanowa, Wrocławia, Olsztyna, Białegostoku, Ostrołęki, Mińska Mazowieckiego, Malborka, Augustowa, Łomży, Lublina, Krosna, Włocławka, Iławy, Kalisza, Chełma i Szczytna.

Zawodnicy Oleckiej Szkoły Sztuk Walki Karate Kyokushin wrócili z turnieju z czterema medalami. Najlepiej spisała się Kinga Kuklińska, która wywalczyła złoto w kategorii kadetek poniżej 50 kg. Srebrny medal zdobył Marcin Gibowicz w kategorii juniora do 75 kg. Drugie miejsce zajęła także Magda Dzienisiewicz - obecna brązowa medalistka mistrzostw Polski kategorii -65 kg, która w finale spotkała się z aktualną mistrzynią Polski kategorii ciężkiej Patrycją Lewandowską. Z kolei Jakub Skowroński wywalczył brązowy krążek w kategorii młodzików do 60 kg.

- Bardzo cieszy występ moich zawodników na tym turnieju. Znacząco poprawili swojej umiejętności od ostatniego startu, a przede wszystkim było w nich widać dużą determinację i chęć wygrywania, czego brakowało na ostatnich zawodach. Dla części z nich był to ostatni sprawdzian przed zbliżającym się Pucharem Europy, który odbędzie się 26-27 listopada w Lublinie. Zawodnicy w Józefowie nie byli jeszcze w szczytowej formie, bo ma ona przyjść właśnie na ten najważniejszy turniej, w którym wezmą udział: Marcin Gibowicz, Magda Dzienisiewicz, Jakub Skowroński, Martyna Grygo i Kinga Kuklińska – mówi trener Wojciech Rejterada.

W Józefowie szczęścia zabrakło dwóm pozostałym zawodnikom OSSWKK - Konradowi Dobrzyniowi i Dawidowi Sawickiemu, którzy w swoich kategoriach stoczyli po trzy dobre pojedynki, ale niestety odpadli przed strefą medalową.