Szczypiorniści Czarnych Olecko zremisowali z liderem III ligi

2016-12-23 00:15:07(ost. akt: 2016-12-23 00:49:23)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

W 7. kolejce podlaskiej III ligi piłki ręcznej Czarni Olecko podejmowali TS Siemiatycze. Gospodarze niemal przez całe spotkanie prowadzili kilkoma bramkami. W końcówce spotkania oddali gościom inicjatywę i z niemałym trudem uratowali remis 24:24 (14:9).
Niewiele brakowało, aby Czarni Olecko sprawili swoim kibicom świąteczny prezent i wygrali we własnej hali z liderem podlaskiej III ligi – TS Siemiatycze.

Gospodarze w pierwszej połowie mieli zdecydowaną przewagę. W 26. min prowadzili aż 7 bramkami (14:7). Szczypiorniści z Siemiatycz zmniejszyli nieco straty i pierwsza odsłona spotkania zakończyła się wynikiem 14:9.

W drugiej części meczu goście zagrali skuteczniej, ale Czarni do 56. min utrzymywali bezpieczną, dwu lub trzypunktową przewagę. Niestety, Dawid Słabiński otrzymał 2 minuty kary i rywale błyskawicznie wykorzystali przewagę liczebną. Doprowadzili do wyrównania 23:23, a na minutę przed końcem spotkania po raz pierwszy wyszli na prowadzenie 24:23.
Czarni zdołali wyrównać i w ostatniej akcji meczu liczyli na zdobycie zwycięskiej bramki. Ich akcja została jednak przerwana niezgodnie z przepisami i na 2 sekundy przed końcową syreną sędzia podyktował rzut wolny. Trener Marek Strzyżewski protestował, bo uważał, że za faul taktyczny powinien być podyktowany rzut karny. Sędzia miał jednak odmienne zdanie i na zakończenie akcji rzutem na bramkę Czarnym już nie wystarczyło czasu.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 24:24.

Czarni Olecko: Przemysław Omilian, Kamil Sosnowski, Hubert Dłużniewski, Filip Grudziński (1 bramka), Brajan Bagiński, Tomasz Jegliński (1), Jakub Domel (4), Jan Jeleniewicz, Damian Bielecki (7), Dawid Słabiński (10), Mateusz Żenda (3). Trenerzy: Marek Strzyżewski, Dariusz Dźwilewski