Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Dzień Bożonarodzeniowych Życzeń 2016 w Gimnazjum nr 2

2017-01-03 14:49:37 (ost. akt: 2017-01-03 15:00:16)

22 grudnia 2016 roku w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku upłynął na życzeniach bożonarodzeniowych.

Goście, dyrekcja oraz cała społeczność szkolna miała okazję obejrzeć niesamowity spektakl. Na początku swoje umiejętności zaprezentowała grupa taneczna.

Oryginalna choreografia w wykonaniu naszej zdolnej młodzieży, sugestywna muzyka – „One King” oraz bożonarodzeniowa symbolika wprowadziły publiczność w atmosferę zadumy i refleksji nad istotą zbliżających się świąt.

Ów pokaz stał się znakomitym tłem dla wniesienia przez harcerzy Betlejemskiego Światła Pokoju, żywego znaku pokoju, braterstwa, nadziei i miłości.

Kolejnym punktem tego świątecznego spotkania były życzenia dyrektor Barbary Taraszkiewicz, która podsumowała pracę i osiągnięcia gimnazjum w wielu obszarach. Przede wszystkim jednak podkreśliła, jak ważne i piękne w naszej tradycji są Święta Bożego Narodzenia wraz ze swym wyjątkowym przesłaniem, jakim jest miłość i przebaczenie.

Głos zabrał także Henryk Trznadel, zastępca burmistrza Olecka, który złożył wszystkim serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne.

Następnie ks. Przemysław Przekop odczytał fragment Pisma Świętego, po czym nadszedł czas łamania się opłatkiem przy wtórze kolędy „Cicha noc” w wykonaniu chóru aniołków.   
                 
Punktem kulminacyjnym tego dnia były jednak wyczekiwane jasełka bajkowe „Maleńka miłość…” przygotowane przez uczniów klasy IIId i IIIc w reżyserii pana Michała Janiszewskiego.

Spektakl przedstawiał bohaterów znanych bajek, którzy idą pokłonić się Maleńkiej Miłości.

Oni też szukają stajenki, aby oddać cześć Jezusowi. Gra młodych aktorów, kostiumy, scenografia oraz anielski śpiew oczarowały widzów.

Po przedstawieniu głos zabrał prezes Oddziału Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej i Towarzystwa Pamięci Józefa Piłsudskiego Władysław Krajewski, który był pod wrażeniem tego, co zaprezentowała nasza młodzież pod opieką nauczycieli, podziękował za przeżytą „ucztę duchową” i złożył życzenia.

Wręczenie nagród przez panią dyrektor w bożonarodzeniowych konkursach, to kolejny punkt uroczystego apelu. Następnie mieliśmy okazję obejrzeć taniec świąteczny - układ taneczny samodzielnie przygotowany przez samorząd szkolny, a po nim na zakończenie nasi uczniowie tworzący zespół muzyczny (4 gitary, organy i bongos) wykonał kolędę „Przybieżeli do Betlejem”.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages