Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Spotkanie opłatkowe w Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku

2017-01-04 10:19:38 (ost. akt: 2017-01-05 09:54:56)

Autor zdjęcia: Archiwum CES przy ŚDS w Olecku

W Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku i w Centrum Edukacji Specjalnej przy ŚDS w Olecku odbyło się spotkanie opłatkowe. Jego uczestnicy obejrzeli przedstawienie jasełkowe ,,Betlejem to my”.

Spotkanie opłatkowe odbyło się tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Gości powitała dyrektor Danuta Zaniewska, która życzyła wszystkim spokojnych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia w gronie rodzinnym, radości z dostrzegania małych uciech niesionych przez życie oraz szczęścia z bezinteresownego dzielenia się miłością z drugim człowiekiem.

Obecni byli też burmistrz Olecka Wacław Olszewski, ks. Lech Janowicz, Halina Kasicka - inspektor ds. osób niepełnosprawnych Starostwa Powiatowego, Maria Siemaszko-Kozielska - kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Wiesława Szymczyk - dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Olecku.

Wychowankowie, uczniowie oraz uczestnicy ŚDS w Olecku wraz z nauczycielami przygotowali przedstawienie jasełkowe pt. ,,Betlejem to my”. W przedstawieniu ukazano życie współczesnej rodziny zagubionej w codziennych obowiązkach i pogoni za doczesnymi dobrami. W noc wigilijną dzieje się jednak cud, dzięki któremu bohaterowie przechodzą duchowe odnowienie i zaczynają rozumieć tajemnicę Bożego Narodzenia.

Wspaniała gra aktorska wychowanków, uczniów i uczestników, pięknie przygotowana scenografia oraz anielski chór wywarły na publiczności ogromne wrażenie, na co dowodem były gromkie brawa.

Po części artystycznej wszyscy zgromadzeni goście podzielili się opłatkiem, życząc sobie nawzajem zdrowych i wesołych świąt.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Rodzic #2151193 | 195.136.*.* 4 sty 2017 23:01

  Wspaniała placówka! Tutaj dziecko, rodzic są traktowani przyjaźnie, z szacunkiem. Szkoły z naszej gminy niech się od Was uczą! Pani Dyrektor, Nauczyciele - Dziękuję

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. mika #2151139 | 91.240.*.* 4 sty 2017 21:44

  Jak co roku świetnie zorganizowana impreza i superowe jedzenia dla wszystkich

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages