Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Uwaga! Trudne warunki na drogach

2017-01-05 09:59:13 (ost. akt: 2017-01-10 11:21:40)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Opady śniegu i mróz zaskoczyły kierowców. Tylko przez ostatnie dwa dni na drogach naszego powiatu doszło do pięciu kolizji drogowych. Policja apeluje do wszystkich użytkowników ruchu o zmniejszenie prędkości oraz o rozwagę.

Choć wszyscy wiemy, że o tej porze roku występują opady śniegu i mróz, to jednak te warunki zaskoczyły niektórych kierowców. Tylko w ciągu ostatnich dwóch dni funkcjonariusze oleckiej komendy odnotowali aż pięć kolizji drogowych.

W poniedziałek, 2 stycznia, około godz. 12:30 na trasie Olecko – Bakałarzewo kierujący samochodem osobowym marki Citroen na łuku drogi wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem i dachował w przydrożnym rowie. Mariusz D. został ukarany mandatem.

Druga kolizja miała miejsce przed godz. 15 w miejscowości Giże. Kierująca osobowym hyundaiem nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, wpadła w poślizg i wjechała do przydrożnego rowu, gdzie dachowała. Małgorzata S. została pouczona.

W środę, 4 stycznia, doszło aż do 3 kolizji drogowych. W Doliwach kierująca samochodem osobowym marki Fiat po wyjeździe z zakrętu, wpadła w poślizg, straciła panowanie nad pojazdem i dachowała w przydrożnym rowie. 25-latka została pouczona.

Do kolejnego zdarzenia doszło przed godz. 17 w Kowalach Oleckich. Kierujący osobowym audi na śliskiej i oblodzonej nawierzchni nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Samochodem podróżowały dwie osoby. Mateusz N. został ukarany mandatem karnym.

Ostatnie zdarzenie policjanci odnotowali po godz. 23 w Gąskach. Kierujący samochodem osobowym marki Audi również nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i na łuku drogi wpadł w poślizg, po czym wjechał do przydrożnego rowu. 27-latek został pouczony.

Na szczęście w tych zdarzeniach nikt nie ucierpiał.

W związku z trudnymi warunkami na drogach PAMIĘTAJMY:

- aby jechać wolno, na śliskiej nawierzchni droga hamowania znacznie się wydłuża, nawet gdy jest ono wspomagane przez systemy pojazdu;

- aby zachować bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu;

- aby korzystać z zimowych płynów do spryskiwaczy, pamiętając jednocześnie o ich sprawności. Za niesprawny spryskiwacz kierujący może zostać ukarany mandatem;

- aby przed rozpoczęciem jazdy koniecznie oczyścić szyby oraz światła.

Zwracajmy również szczególną uwagę na pieszych. Także sami piesi powinni przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa - czyli nie przechodzić w niedozwolonych miejscach, uważać przy wchodzeniu na drogę np. zza autobusu i jeśli jest taka możliwość, korzystać z chodników.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (26) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. też kierowca #2154373 | 37.47.*.* 8 sty 2017 11:03

  To nie embargo na sól, ale na rozum i wyobraźnię. Wystarczy pojechać do innych powiatów. Najłatwiej napisać, że kierowców zima zaskoczyła. A co robią drogowcy? Na drogach lokalnych przejeżdżają piaskarki i tylko przejeżdżają, bo niczego nie sypią, tylko kilometry robią. Gdzie jest kontrola? Ktoś te przetargi zatwierdzał, więc niech zacznie je rozliczać, a nie zwalać winy na kierowców, bo miejscami nawet 30 na h nie daje się jechać

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. kaz #2153733 | 83.6.*.* 7 sty 2017 16:04

  i tak mu płacą regularnie, co miesiąc

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. mieszkaniec osiedla XXXlecia #2153528 | 176.109.*.* 7 sty 2017 12:12

   Panie starosto Swierszcz mieszkasz na tym osiedlu i nic nie widzisz moze zabiesz się pan do roboty a nie chodzisz z zadartą głową iliczysz na kasę za nic nie robienie . Do roboty czas się zabrać

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. Mieszkaniec Olecka #2153280 6 sty 2017 23:21

    Zima znowu zaskoczyła, znowu rządzących. Pytam się dlaczego w innych miastach dojeżdżając do ronda lub przejścia dla pieszych nie jeży się włos tak jak w Olecku? Czyżby embargo na sól? Może jak czyjeś dziecko upadnie przed nadjeżdżającym autem, które na żywym lodzie nie ma szans wyhamować to znajdzie się ta zasrana wywrotka soli? Pobudka

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. Raf #2152386 | 37.47.*.* 6 sty 2017 04:00

    Zima zaskoczyła kierowców he he śmieszne auto mam okute w skandynawskie zimowki a i tak Dunajek Świętajno 40 km max. A ten chodnik to tylko na pokaz zrobiony jest na lato pajac co to zlecił i co odpowiada za stan dróg powinien z łopato latać tam i spowrotem.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (26)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages