Sobota, 26 maja 2018. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Piotr Galicki jest liderem swojej wsi i naszego plebiscytu

2017-02-16 12:51:00 (ost. akt: 2017-02-16 12:57:51)
Sołtys

Sołtys

Już 27 kandydatów walczy w naszym plebiscycie o tytuł „Najpopularniejszego Sołtysa". Czekamy na kolejne zgłoszenia z krótkim uzasadnieniem dlaczego właśnie lider waszej lokalnej społeczności zasługuje by wygrać.

Rola sołtysa w życiu naszych wsi jest trudna do przecenienia. Urząd sołtysa to podstawowe i zarazem pierwsze ogniwo samorządowe na polskiej wsi. Dobry sołtys potrafi skupić wokół siebie lokalną społeczność, zaktywizować ją i wspólnie realizować cele, które przynoszą korzyść mieszkańcom. Sołtys to oczywiście urząd, ale w dzisiejszych czasach to przede wszystkim lider lokalnej społeczności. Takich najaktywniejszych liderów chcemy pokazać. Stąd pomysł na zorganizowanie plebiscytu SMS na "Najpopularniejszego Sołtysa" z terenu powiatu oleckiego.

W naszym plebiscycie w tym tygodniu na prowadzenie wysunął się Piotr Galicki z Soboli (gm. Wieliczki), który ma 24,9 proc. głosów (środa, 15 lutego).
— Cenie go za dobroć okazywaną ludziom i chęć pomocy. Zawsze i z każdą sprawą można się do niego zgłosić. Jest naszym liderem. Stara się każdego wysłuchać — tak o swoim sołtysie mówi mieszkanka Soboli.
Piotr Galicki jest sołtysem od 10 lat i informacja o prowadzeniu w plebiscycie bardzo go zaskoczyła.
— Nie czuję się zupełnie liderem, ale jeśli ludzie tak mnie oceniają to bardzo miłe — mówi Piotr Galicki. Takie słowa są bardzo budujące. Cieszę się, że mnie popierają. Przez te dziesięć lat udało się we wsi zrobić wiele rzeczy, ale myślę, że najważniejsze to dwie drogi asfaltowe i altanka. W planach mamy budowę świetlicy wiejskiej, bo to ważne, by ludzie mieli się gdzie spotykać przez cały rok. Mam nadzieję, że nam się uda. To bardzo miłe, że mieszkańcy zgłosili mnie do plebiscytu i głosują na mnie.

Drugie miejsce zajmuje Eugeniusz Skindziul z Babek Oleckich (gm. Olecko), który ma 24,7 proc. wszystkich głosów i w ubiegłym roku wygrał w naszym plebiscycie.

Na trzecie miejsce spadła sołtyska Anna Jasina z Połomu (gm. Świętajno), która zdobyła 23,9 proc. głosów.

Tytuł "Super Sołtysa 2017" Powiatu Oleckiego otrzyma sołtys, który uzyska największą liczbę głosów oddanych za pomocą sms’ów nadesłanych w głosowaniu.Kolejnym dwóm kandydatom zostaną przyznane tytuły Srebrnego i Brązowego Sołtysa.

Plebiscyty na Super Sołtysa 2017 danego powiatu odbywają się we wszystkich powiatach województwa warmińsko-mazurskiego. Sołtys, który uzyska największą liczbę liczbę głosów oddanych za pomocą sms’ów w całym regionie otrzyma tytuł: Super Sołtysa 2017 województwa warmińsko-mazurskiego. Kolejnym dwóm kandydatom, zostaną przyznane tytuły Srebrnego i Brązowego Sołtysa województwa warmińsko-mazurskiego.

Plebiscyt trwa od dnia 27.01. 2017 r. do 03.03.2017 r.. Zakończymy go 3 marca, kilka dni przed Dniem Sołtysa, które obchodzimy corocznie 11 marca. Termin zgłaszania kandydatur upływa 26.02. 2017 roku o godzinie 23.59

Zgłoś swojego sołtysa: Teraz czekamy na Wasze zgłoszenia. Termin zgłaszania kandydatur upływa 26.02.2016 roku o godzinie 16. Przysyłacie kandydatury swoich sołtysów, najlepiej z dłuższym lub krótszym uzasadnieniem.

Jeżeli Wasz sołtys już jest zgłoszony to napiszcie za co go cenicie: olecko@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages